Książka naukowa “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” została wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Publikację tę wspólnie opracowali Jacek Lech, Małgorzata Dobrowolska oraz Marcin Karpiński. Zwrócili oni swoją uwagę na przekazywaną treść, która spełnia wymagania Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz na wygląd książki. Dzięki ich staraniom podręcznik jest atrakcyjny a uczniowie oraz nauczyciele chętnie z niego korzystają.

Podręcznik dla licealistów i przyszłych techników “Matematyka z plusem 3. Zakres rozszerzony” jako niesamowicie ciekawa publikacja do wyjaśnienia bardzo wymagających zagadnień z rozszerzonego poziomu matematyki

Ministerstwo Edukacji Narodowej bardzo często wydaje nowe rozporządzenia oraz dokumenty. Dotyczą one podstawy programowych w poszczególnych szkołach i klasach. Niektóre wydawnictwa spełniają owe wymagania. Jednym z nich jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, które zajmuje się dystrybucją publikacji “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony“. Podręcznik ten jest opracowany w bardzo ciekawy sposób. Przystępnie tłumaczy zagadnienia z kombinatoryki, rachunku prawdopodobieństwa oraz stereometrii. Każdej tematyce poświęca dwa długie działy. To sprawia, że uczeń zyskuje okazje dogłębnego zapoznania się z danym tematem. Jest to możliwe dzięki prostemu wytłumaczeniu treści, omówieniu kilkunastu przykładów. Idealnym dodatkiem są wykresy oraz schematy, Dzięki tym czynnikom nic już mu nie umknie.

Publikacja dla uczniów klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych “Matematyka z plusem 3. Zakres rozszerzony” jest pełna różnego rodzaju ćwiczeń i rozwijających przykładów. Rozwiązywanie ich pomoże zrozumieć omawiany temat. Mogą wydawać się one trudne i bardzo wymagające. Można jednak szybko to pojąć dzięki odpowiednio przeprowadzonym lekcjom i dobrej pomocy naukowej. Z książką wydawnictwa GWO jest to w stu procentach możliwe.