Książka do nauki “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” została opracowana przez Małgorzatę Dobrowolską, Marcina Karpińskiego oraz Jacka Lecha (https://www.taniaksiazka.pl/matematyka-z-plusem-3-podrecznik-do-liceum-i-technikum-zakres-rozszerzony-malgorzata-dobrowolska-p-1539984.html). Wydawnictwem, które zajęło się dystrybucją zostało cenione przez wiele szkół Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Podręcznik ten skupia się przede wszystkim na tematyce, którą trzeba opanować, by dobrze napisać maturę z tegoż przedmiotu. 

Podręcznik dla uczniów 3 klasy liceum “Matematyka z plusem 3. Zakres rozszerzony” jako pomoc naukowa, dzięki której zdasz rozszerzony egzamin z matematyki


Czy napisanie  rozszerzanego egzaminu maturalnego z matematyki jest możliwe? Tak i wyniki wielu uczniów na to wskazuje. Jak udało im się tego dokonać? Pomocne okazały się: ciężka praca oraz prawidłowe rozumienie zasad matematyki. W tym ostatnim duże znaczenie miało ciekawe prowadzenie lekcji oraz podręcznik. Dobrym wyborem jest publikacja “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony“. Pomaga ona poznać i zrozumieć świat różnego rodzaju zagadnień matematycznych. Uczniowie będą mieli okazję zaznajomić się z:

  • kombinatoryką i powiązanych z nią zadań,
  •  trygonometrią,
  • figurami obrotowymi,
  • rachunkiem prawdopodobieństwa,
  • geometrią przestrzenną,
  • wielościanami, graniastosłupami, stożkami oraz ostrosłupami,
  • obliczeń wyjaśniających zasady geometrii przestrzennej.

W publikacji do rozszerzonej matematyki dla uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych “Matematyka z plusem 3.  Zakres rozszerzony” znajduje się mnóstwo ciekawych zadań, które warto policzyć. Wiele z nich przypomina ćwiczenia maturalne, więc podczas egzaminu będzie o wiele łatwiej. Na kocu książki omówione są rozwiązania zadań. W podręczniku znajdują się również tablice z różnymi wzorami. Ich znajomość bardzo się przydaje. Publikacja ma  interesującą szatę graficzną, która  ułatwia uczenie się. To podręcznik, z którym warto jak najszybciej się zapoznać.