Aktualizacja Service Release 1 jeszcze w sierpniu tego roku

Threshold Wave 2W przypadku nowego oprogramowania zawsze istnieje możliwość pojawienia się błędów, które będą wymagały poprawy. Nie inaczej będzie również w przypadku Windows 10. Mimo że Microsoft pracował nad nowym systemem przed długie miesiące, to wręcz niemożliwe jest, aby mógł wziąć pod uwagę wszystkie, możliwe parametry i zapobiec usterkom. Dlatego też dla Windows 10 już w sierpniu pojawi się aktualizacja Service Release, która spełni zadanie podobne do poprzednich aktualizacji o nazwie Service Pack.

Co będzie zawierał Service Release 1?

Aktualizacja najprawdopodobniej nie będzie udostępniała nam nowych funkcji, a jedynie korygowała dotychczasowe błędy systemu Windows 10, a także zwiększała jego wydajność. Microsoft musi zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność wszystkich funkcji, bowiem nie będą się one mogły rozwijać, jeśli system na bieżąco nie skoryguje występujących błędów.

W październiku natomiast Microsoft przekaże użytkownikom aktualizacje Threshold Wave 2, która dostarczy systemowi nowych funkcji. Część użytkowników, którzy obawiają się błędów, ciągle waha się, czy zrobić przesiadkę na Windows 10. W praktyce ten, kto oczekuje stabilności pracy systemu, może spokojnie zaczekać. Natomiast ten, kto lubi nowości, nie powinien zrażać się drobnymi usterkami. Z pewnością będą sukcesywnie naprawiane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Aktualizacja Service Release 1 jeszcze w sierpniu tego roku, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

6 thoughts on “Aktualizacja Service Release 1 jeszcze w sierpniu tego roku

 1. Czekamy, czekamy, bo problemów kilka z nim jest. Po aktualizacji do 10, ustawienia VPN’a się rozjechały, sterowniki touchpada krzyczą, zarządzanie energią na laptopie żadne, zawiesza się menadżer urządzeń i chyba jednak 10 jest nieco bardziej zasobożerny od 7 (przynajmniej w kontekście użycia CPU przy korzystaniu z przeglądarki).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 2. Konto gościa nie działa, ustawienia to raj dla schizofreników (settings app – panel sterowania – settings app – panel sterowania… :), akumulator na laptopie dwie godziny zamiast trzech, czasem okienka animują się jakby znikały i się pojawiały.
  Po dwóch dniach powróciłem do windows 7, poczekam te parę miesięcy i się zobaczy

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 3. jestem najzwyklejszym uzytkownikiem, zrobilam upgrade do 10 z win 7, i teraz mam: ” blad krytyczny. menu start nie dziala. sprobujemy rozwiazac ten problem przy nastepnym logowaniu. wyloguj teraz ” .
  restartow bylo bez liku i juz mi sie to znudzilo, w pomocy technicznej nic nie ma, znalazlam „cos” (wiersz polecen dluuuuuuugi) do menu start i cortrany, nie mam cortrany i to „cos” nic nie zrobilo bo . 🙁
  w jaki sposob bez dostepu do wszystkiego co jest pod guzikiem „start” odinstalowac win10 i wrocic do siodemki?
  bardzo ladnie prosze o podpowiedzi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 4. Pozornie drobny błąd poważnie utrudnia mi życie. Chodzi o paski tytułów w oknach które w 10 są obligatoryjnie białe. Jednym z problemów z tym związanych jest brak zaznaczenia aktywnego okna, ale ja mam większy problem. W aplikacjach Corel Graphic pasek funkcji nie pokazuje poszczególnych tytułów. Dlaczego? Bo biały napis na białym pasku jest niewidoczny. I w obecnym stanie nie da się tego zmienić. Poza tym szczegółem 10 bardziej mi „leży” niż 8.1,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Jestem ciekawy, jak postrzegacie Windowsa 10 od czasu startu. Ja jestem zadowolony i ciesze się, że Microsoft dba o ten produkt.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *