Aktualizacja Windows 10 Insider Preview build 10525

Mimo, że od premiery Windows 10 minęły zaledwie 3 tygodnie, Microsoft nie spoczął na laurach i wydał już kolejną wersję poglądową swojego systemu. A więc już od kilkunastu godzin, uczestnicy programu testowego Windows Insider mogą pobrać kompilację Windows 10 Insider Preview build 10525. Taką wiadomością podzielilił się Gabriel Aul na oficjalnym blogu Microsoft.

Build 10525 przynosi kilka drobnych, jednak wyczekiwanych przez użytkowników udogodnień. Wreszcie możliwa będzie zmiana nie tylko koloru menu Start, paska narzędzi i panelu Centrum akcji, ale także belek tytułowych okien aplikacji. Ze względu na wczesną fazę rozwoju funkcja ta jest wyłączona, ale można ją aktywować w ustawieniach Personalizacji w sekcji Kolory.

Ponad to, kolejną nowoscią w najnowszym buildzie 10525 jest poprawa mechanizmu zarządzania pamięcią RAM. Dodano do niego funkcję kompresującą niewykorzystywane dane zamiast zapisywania ich w pliku wymiany (SWAP) znajdującym się na dysku twardym lub nośniku SSD. Ma to za zadanie, nie tylko wpłynąć na efektywniejsze wykorzystywanie pamięci operacyjnej, ale także zwiększyć szybkość reakcji systemu na polecenia użytkownika dzięki rzadszemu wykorzystania plików stronicowania, do których dostęp jest zdecydowanie wolniejszy niż w przypadku pamięci RAM.

win10 10525

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Aktualizacja Windows 10 Insider Preview build 10525, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *