Aplikacje z Androida i IOS na Windows 10, Spartan to Egde i inne nowości z BUILD

build-2015Podczas konferencji BUILD, która odbyła się 29 kwietnia, gigant z Redmont ujawnił kilka szczegółów związanych ze swoimi nowymi produktami, a także zaprezentował nowości, które wyszły spod skrzydeł firmy. Są nimi między innymi nazwa Projektu Spartan, a także nowa jakość zakupów w Sklepie Windows.

Microsoft Office 2016 jako platforma

Microsoft zakomunikował, że Office 2016 to wieloplatformowe rozwiązanie, które wspiera rozszerzenia pisane przez deweloperów trzecich. Na konferencji zaprezentowana została m.in. integracja UBER w Outlooku. W zamyśle rozszerzenia i powiadomienia miałyby działać na różnych urządzeniach obsługujących Office i niezależnie od systemu, na którym działa pakiet.

.NET Core Preview i Visual Studio Core dla OS X i Linuksa

 Microsoft udostępni deweloperom z platformy .NET własne urządzenia, z których będą mogli korzystać na innych platformach systemowych. Już w tym momencie .NET Core w wersji Preview, można pobrać na komputery Linuks i MAC. Udostępniony zostanie również Visual Studio Code. Dzięki temu deweloperzy, którzy przygotowują oprogramowanie na Windows, będą mogli tworzyć je w środowisku innym niż Windows.

Project Spartan to Microsoft Egde

Oficjalną nazwą projektu Spartan będzie Egde. Logo programu będzie łudząco podobne do tego, jakim opatrzony jest Internet Explorer. Oprócz ujawnienia nazwy nowej przeglądarki, z konferencji dowiedzieliśmy się, że deweloperzy rozszerzeń będą mogli w prosty sposób przenosić swoje dodatki dla Chrome na Microsoft Edge.

Continuum na smartfony dla Windows 10

Dzięki funkcjonalności Continuum ze smartfona będzie można uczynić komputer. Continuum zapewni bowiem możliwość podłączania sprzętów peryferyjnych, takich jak myszki czy monitory, a dzięki temu widok będzie deskoptowy.

Aplikacje z IOS i Androida na Windows 10

Jedna z najbardziej istotnych informacji, która przekazana została na konferencji BUILD, to fakt, że deweloperzy aplikacji na IOS i Androida, otrzymają dostęp do nowych narzędzi. Dzięki nim będą mogli w prosty sposób przenosić gry i programy na platformę Windows. Do tej pory w Sklepie Windows i w Windows Phone Store, nie było aplikacji, z których mogą korzystać użytkownicy Androida i iPhone’ów (Czytaj także: Windows 10 i Android 5.0 na jednym smartfonie Elephone). Teraz ta sytuacja ulegnie zmianie.

Zakupy w Sklepie Windows na rachunek od operatora

Na konferencji BUILD przekazano informację, że aplikacje w Sklepie Windows mogą być kupowane w inny sposób, niż przez dodanie karty kredytowej. Płatności za aplikacje dokonamy w momencie opłacania rachunku telefonicznego u swojego operatora. Zakupy takie będzie można wykonywać nie tylko z poziomu smartfona, ale również komputera. Żeby wprowadzić taką możliwość, Microsoft musiał podpisać umowy z ponad 90 operatorami sieci komórkowych na całym świecie.

Jak widać konferencja Microsoftu nie była organizowana pokazowo, a gigant z Redmont rzeczywiście ma się czym pochwalić. Nowe funkcjonalności, które wprowadzono, z pewnością pomogą Windows 10 wybić się ponad przeciwników, czyli system Android i IOS.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Aplikacje z Androida i IOS na Windows 10, Spartan to Egde i inne nowości z BUILD, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

One thought on “Aplikacje z Androida i IOS na Windows 10, Spartan to Egde i inne nowości z BUILD

  1. Fajnie, że w końcu Microsoft się otwiera na Linuxa.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *