Asystent głosowy Cortana będzie zintegrowany z Windows 10

Microsoft pokazując kilka nowych funkcji, które znajdziemy w systemie Windows 10, nie zapomniał o asystencie głosowym Cortana, który znany jest posiadaczom smartfonów z systemem Windows Phone 8.1. Niestety w wydaniu testowym nie będziemy mieli jeszcze okazji wypróbować tej funkcji, ale Microsoft jest w trakcie wewnętrznych testów, dlatego trzymamy mocno kciuki, aby ta funkcja zagościła na dobre w wersji stabilnej systemu.

Cortana w systemie Windows 10

Oprócz tego, jak donosi The Verge, Windows 10 posiada również nowy przycisk wyszukiwania na pasku zadań i można zobaczyć asystenta głosowego w akcji. Tak samo, jak w Windows Phone, tak i na Windows 10 można również napisać zapytanie, np. poprosić o przypomnienie o swoich zadaniach, albo pomoże wyszukać naszą zawartość zarówno lokalnie, jak i w sieci. Microsoft nie planuje wprowadzenia tej funkcji jako osobnej aplikacji, lecz zastąpi Cortanę dotychczasowe wyszukiwanie obecne w systemie Windows 8.

Ważne: Powyższy obrazek jest wyłącznie wzorcową wersją Cortany dostępnej w Windows 10.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Asystent głosowy Cortana będzie zintegrowany z Windows 10, 4.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Asystent głosowy Cortana będzie zintegrowany z Windows 10

  1. KOCHANI, bojkotujcie dziesiątkę dopóki nie będzie Cortany. Na dzień dzisiejszy nie ma w komputerze ani w telefonie! Taka jest prawda.
    ONI zrozumieją tylko bojkot !!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *