Banki nie chcą Windowsa 8, zaczekają na Windows 10

bankomat windows 10Rok temu zakończyło się wsparcie dla systemu operacyjnego Windows XP, na którym pracowało większość urządzeń bankowych. Wtedy też banki przesiadły się na Windows 7, ale teraz nie chcą aktualizować swoich urządzeń do wersji 8 – poczekają na premierę Windows 10.

Banki rok temu miały spory problem, po zakończeniu wsparcia dla Windows XP trzeba było szybko zastąpić go nowym systemem, żeby uniknąć ataku hakerów. Bankomaty przechowują zbyt duże ilości pieniędzy, żeby bagatelizować sposób ich zabezpieczania. Większość bankomatów została więc przestawiona na Windows 7, ale wsparcie dla tego systemu również niedługo się kończy (w roku 2020). Dlatego też banki zdecydowały, że nie zainstalują w swoich urządzeniach Windows 8. Poczekają z aktualizacją do momentu zakończenia wsparcia dla „siódemki” i zaopatrzą się w Windows 10.

Decyzja bankowców jest całkowicie zrozumiała, unikną oni w ten sposób kosztownego przejścia na system, który i tak nie został zbyt dobrze odebrany przez użytkowników. Do 2020 roku bankomaty będą działały na Windows 7, a później na najnowszym systemie od Microsoftu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *