Będzie możliwe streamowanie gier z Xbox One na każdym urządzeniu z Windows 10

xbox-oneKonferencja Microsoftu, jaka odbyła się w środę, przyniosła nieoczekiwaną nowinę dotyczącą stremowania gier. Już teraz każda gra z konsoli Xbox może być odpalona na dowolnym urządzeniu z nowym oprogramowaniem Windows 10.

Wkroczyliśmy w nową erę, od teraz możliwa jest komunikacja różnych gier znajdujących się na platformie Microsoftu. W praktyce oznacza to, że jeśli gracz posiada profil w aplikacji dla Windows 10, to jest on tym samym, którego miałby na Xbox One. Sam szef działu Xbox, Phil Spencer może grać z koleżanką w grę Fable Legends przez komputer z oprogramowaniem Windows 10, podczas ona używa Xbox One. Multiplayer sprawia, że możliwe są rozgrywki między użytkownikami konsol i wszelakiego sprzętu, którego silnikiem jest Windows 10.

Żeby grać na pececie, wystarczy tylko stremować go z konsolą, jedyny mankament tego rozwiązania to fakt, że konsola musi być przez cały czas włączona, ale i tutaj nie spotkają nas niedogodności, bo możemy ją włączyć i wyłączać z poziomu komputera. Koncern Sony jest daleko w tyle, żeby osiągnąć taką funkcjonalność, musiał przecież stworzyć osobne urządzenie. Stremowanie z Microsoftem dało całkiem inny wymiar obsługi peceta, urządzeń przenośnych i konsoli. Zobaczymy tylko, czy w praktyce rozgrywka między graczami korzystającymi z odmiennych rozwiązań będzie tak samo satysfakcjonująca.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Będzie możliwe streamowanie gier z Xbox One na każdym urządzeniu z Windows 10, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *