Dzięki funkcji Continuum smartfon z Windows 10 stanie się PC

continuum-windows-10W smartfonach, które będą działały na systemie Windows 10, pojawi się funkcja Continuum, dzięki której telefon stanie się komputerem. Prezentacja Continuum miała miejsce podczas BUILD 2015.

Continuum prezentowano po raz pierwszy na konferencji Microsoftu w styczniu. Wtedy jeszcze zapowiadano ją dla urządzeń hybrydowych, w których możliwe będzie płynne przełączanie między deskopowym a mobilnym widokiem. Jak się okazuje funkcjonalność będzie miała znacznie szerszy zakres, trafi również na smartfony.

Dzięki Continuum użytkownicy telefonów z Windows 10, będą mogli podłączać do nich peryferyjne urządzenia, takie jak myszki, monitory, czy klawiatury. W ten sposób natomiast otrzymają namiastkę deskopowych doświadczeń. Aplikacja pisana jest zarówno pod kątem komputerów, jak i urządzeń mobilnych i stąd właśnie ta uniwersalność. Nie oznacza to jednak, że smartfony z Windows 10 otrzymają dostęp do funkcjonalności, jakie oferują komputery.

Firma Qualcomm stworzyła technologię, dzięki której łączenie z zewnętrznym ekranem nie będzie wyłączało możliwości korzystania z telefonu. W praktyce oznacza to, że odbieranie połączeń lub inne funkcje będą dostępne podczas edycji dokumentu, przeglądania zawartości itp.

Funkcja Continuum będzie jednak wymagała nowoczesnego hardware’u, a co za tym idzie dostępna będzie dla telefonów, które pojawią się dopiero po premierze Windows 10.  Tak więc dotychczasowe Lumie czy inne smartfony nie są przystosowane do tego, żeby korzystać z tej funkcjonalności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Dzięki funkcji Continuum smartfon z Windows 10 stanie się PC, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *