Edge stanie się najbezpieczniejszą przeglądarką od Microsoftu

microsoft-edgeNastępca Microsoft Explorer, czyli Edge, ma otrzymać opcję rozbudowanej synchronizacji i możliwość sprawdzenia, jak przeglądarka prezentuje się na tle konkurencyjnych. Microsoft ujawnia, że pracuje przede wszystkim nad bezpieczeństwem przeglądarki i zwiększeniem jej szczelności.

Microsoft na swoim oficjalnym blogu zdradził, jakie technologie zostały użyte do zwiększenia zabezpieczeń w Edge. Część z nich widzieliśmy już w Explorerze, pozostałe natomiast sprawią, że Edge będzie najbezpieczniejszą przeglądarką, jaką udało im się do tej pory wprowadzić na rynek.

W Edge znajdziemy:

• System Certificate Reputation.
• SmartScreen.
• Obsługę protokołów HTTPS i EV.
• Dodatkowe zabezpieczenia, które wykorzystują możliwości HTTP2.
• Zabezpieczenia bazujące na TLS.
• Mechanizm znany z Windows Store (otwieranie w osobnych środowiskach stron, które podlegają dodatkowej weryfikacji. Dzięki temu system sprawdza, czy nie są szkodliwe).
• Integracje z częścią ochrony Windows 10.

Ostatnia ze specyfikacji sprawi, że procesy sieciowego logowania i weryfikacja tożsamości, będą bardziej szczelne.

Twórcy Edge chcą, żeby ich przeglądarka była traktowana, jako uniwersalna aplikacja, a nie, jako integralna część systemu Windows 10. Bezpieczeństwo poprawione będzie przez fakt, że aktualizacje Edge będą odbywać się przy pomocy Windows Store, w sposób automatyczny. Dzięki temu użytkownicy nie będą musieli pobierać aktualizacji z innych źródeł i narażać się na ewentualne, złośliwe oprogramowanie.

Microsoft bardzo skrupulatnie przykłada się do zabezpieczenia Edge. W kwietniu ruszył program, którego uczestnicy mogą wygrać 15 tys. dolarów, jeżeli uda im się znaleźć lukę w zabezpieczeniach przeglądarki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Edge stanie się najbezpieczniejszą przeglądarką od Microsoftu, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *