Insiderzy dostaną wersję RTM!

wininsiderPlotki obiegające od kilku miesięcy świat IT potwierdziły się – Windows 10 w wersji RTM będzie dostępny dla wszystkich użytkowników usługi Windows Insider. Nie ma co tutaj upatrywać łaskawych czynach firmy – chodzi tutaj głównie o poprawę wizerunku Microsoftu w oczach klientów, a także otwarcie się na użytkowników darmowych systemów, przede wszystkim Linuxa.

Szefowie firmy zapowiedzieli, że wszyscy użytkownicy dwóch poprzednich wersji systemu (7 i 8.1) dostaną możliwość bezpłatnej aktualizacji do „dziesiątki”. Jest to decyzja, która ma na celu jak największe rozpowszechnienie systemu wśród użytkowników poprzednich wersji, m.in. po to, aby nie powtórzyć błędu Visty oraz ostatnio Windows 8.

Szefowie Microsoftu są inteligentnymi ludźmi, i doskonale zdają sobie sprawę, że nie wszyscy chcą płacić za system operacyjny, i większość ludzi po prostu ściągnie go sobie z sieci. Jednak po działaniach Microsoftu w przerwaniu tego procederu widać, że do tej pory zbytnio nie przejmowali się pojedynczymi przypadkami fałszowania licencji, jednak przy zbiorowym procederze aktywacji ogromnej ilości systemów z jednego adresu sieciowego działał bardzo szybko i efektywnie.

twitterwindows10

Windows Insider jest nowym programem Microsoftu, który wspiera powstawanie nowej wersji systemu. Użytkownicy na bieżąco podają swoje sugestie oraz raportują znalezione błędy i bugi. Chodzą słuchy, że po premierze Windows 10 program ma być dalej kontynuowany, jednak biorąc pod uwagę nową strategię Microsoftu (tylko małe aktualizacje na bazie Windows 10), nie będzie już aż tak potrzebny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Insiderzy dostaną wersję RTM!, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *