Internauci nie są zachwyceni nową przeglądarką Microsoft Edge

windows 10 edgeSzacunkowe dane firm analitycznych podają, że z nowej przeglądarki Microsoft Edge dostępnej w Windows 10 korzysta zaledwie 1/3-1/6 użytkowników. Biorąc pod uwagę, że pierwsi aktualizacji dokonali entuzjaści Microsoftu, wynik ten wydaje się nad wyraz słaby.

Twórcy Mozilli jakiś czas temu bali się, że ich przeglądarka i przeglądarka Chrome zostaną porzucone na rzecz Edge, ale tak się nie stało. Wygląda na to, że użytkownicy Windows 10 nie widzą nic specjalnego w nowej, lekkiej przeglądarce giganta z Redmond.

Firma Net Applications podaje, że w lipcu br. jeszcze przed premierą Windows 10, w wersjach testowych z Egde korzystało zaledwie 0.14% użytkowników. W tamtej chwili udział Windows 10 w rynku wynosił około 0,39%, a co za tym idzie przeglądarki używało tylko 1/3% użytkowników.

Z kolei analiza firmy StatCounter wykazała, że w pierwszych 16 dniach sierpnia z przeglądarki Edge korzystało 0,7% wszystkich internautów. W tym czasie Windows 10 miał 4,4% udziałów w rynku, a co za tym idzie wyłania się wniosek, że z Egde korzysta tylko ok. 16% wszystkich użytkowników nowego systemu.

Jak widać, Microsoft przeholował z prognozami dla swojego produktu i Egde mimo wielu udoskonaleń została przyjęta dosyć chłodno. Przeglądarka miała zastąpić wiekowy już Microsoft Explorer oraz stać się poważnym konkurentem dla Firefox, Chrome i Safari, ale tak się nie stało.

Wprowadzeniu przeglądarki Egde przeciwny był szef Mozilli, Chris Beard. W liście otwartym skierowanym do CEO Microsoftu wyraził on opinię, jakoby Microsoft próbował pozbawić użytkowników możliwości wyboru przeglądarki internetowej. Tymczasem jego obawy się nie sprawdziły. Można powiedzieć, że Edge zaliczyła falstart. Jak będzie dalej, czas pokaże, ale niska popularność nowej przeglądarki z pewnością nie jest przyjemna dla tych, którzy włożyli w nią tak dużo czasu i pieniędzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Internauci nie są zachwyceni nową przeglądarką Microsoft Edge, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *