Internet Explorer 8, 9 i 10 przestają być już wspierane

Internet Explorer - logo

Wraz z nadejściem systemu Windows 10 Microsoft zaprezentował nową przeglądarkę internetową Microsoft Edge (znaną wcześniej pod nazwą roboczą Spartan), która docelowo ma zastąpić przeglądarkę Internet Explorer. Pomimo, że w najnowszej wersji okienek znajdziemy również wspomnianą przeglądarkę w najnowszej, jedenastej odsłonie, koncern z Redmond nie chce już, żeby użytkownicy nadal z niej korzystali. Słowo się rzekło i osoby, które pracują jeszcze na przeglądarce Internet Explorer w wersji 8, 9 lub 10, będą zmuszone zaktualizować ją do wersji 11. Następna łatka dla przeglądarek będzie przypominała użytkownikom, żeby zaktualizować sobie Internet Explorer do najnowszej wersji. W drugi wtorek w styczniu (czyli jak co miesiąc) wspomniana łatka dla przeglądarki będzie dostępna do ściągnięcia dla użytkowników systemu Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 – czyli wtedy przeglądarki internetowe w wersji 8, 9 i 10 uzyskają status End of Life.

Kiedy przeglądarka internetowa uzyska status End of Life, to znaczy, że od tego momentu przestaną otrzymywać jakiekolwiek aktualizacje. Innymi słowy, zostaną one w końcu uśmiercone. Jeśli ktoś nie chce przeprowadzać sobie aktualizacji do wersji 11, może wyłączyć sobie możliwość instalacji łatki, która będzie o to prosiła.

Uważamy, że to świetna wiadomość dla webmasterów, gdyż nie będą musieli głowić się nad tworzeniem swoich stron internetowych pod starsze wersje Internet Explorera i będą mogli się skupić na najnowszych rozwiązaniach. Mało tego, dzięki Internet Explorer 11 poprawią się wrażenia z przeglądania stron internetowych.

Źródło: Microsoft

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Internet Explorer 8, 9 i 10 przestają być już wspierane, 4.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Internet Explorer 8, 9 i 10 przestają być już wspierane

  1. Edge to nowa jakość, słuszna decyzja o wygaszaniu Internet Explorer. IE to historia, piękna, ale historia.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *