Microsoft chce być głosem ludzi – opublikował manifest na 3000 słów dotyczący prywatności

Microsoft - manifest

Prywatność to w dzisiejszych czasach bardzo istotna sprawa dla wielu z nas. Wczoraj Brad Smith, wiceprezes i szef działu prawnego Microsoft, napisał wpis na blogu, w którym poruszył kilka najnowszych kwestii odnośnie bezpieczeństwa. Smith pięknie zaznaczył, jak gigant komputerowy ceni prywatność swoich klientów, twierdząc, że koncern chce być głosem ludzi:

Microsoft musi wyjść naprzeciw ujmując się za prawami firm i organizacji rządowych, musimy być głosem ludzi. Przez ponad 40 lat nie ma absolutnie żadnej firmy, która jest w to zaangażowana bardziej, niż Microsoft, która daje ludziom możliwość używania technologii, aby wyrazić swoje poglądy, dzielić się z nimi z całym światem i komunikować się z innymi osobami. Na tym musimy się również koncentrować.

Co więcej, Brad ujawnił cztery postulaty giganta z Redmond:

Nasze cztery postulaty: Zadbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Zadbamy o Twoje prywatne dane, które będą pod Twoją kontrolą. Będziemy przetwarzać dane zgodnie z przepisami prawa lokalnego. Będziemy transparentni.

Microsoft również chce, abyśmy nawiązali kontakt z naszymi władzami, aby „wyrazić poparcie dla korporacji w kwestii reform technologii inwigilacji”. Smith uważa, że to nie jest ważna kwestia dla Microsoftu, lecz „dla wszystkich, którzy korzystają z Internetu”. Firma chce zadbać o bezpieczeństwo prywatnych danych swoich klientów, równocześnie z wykorzystaniem technologii, która umacnia je.

Pełna wersja manifestu dostępna jest po angielsku na stronie Microsoftu poświęconego newsom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Microsoft chce być głosem ludzi - opublikował manifest na 3000 słów dotyczący prywatności, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *