Microsoft kupuje producenta SwiftKey, aplikacje na Androida i iOS pozostaną darmowe

SwiftKey i Microsoft

Wczoraj Microsoft i SwiftKey, znany producent klawiatury na mobilne systemy operacyjne, potwierdzili, że koncern z Redmond definitywnie przystąpił do procesu przejęcia tej drugiej firmy. Jak podaje SwiftKey, jego użytkownicy do chwili obecnej zaoszczędzili niemal 10 trylionów niepotrzebnych stuknięć w klawiaturę wśród 100 różnych języków, co przekłada się na 100000 lat (tak, sto tysięcy) odzyskanego czasu poświęconego na pisanie. Ponadto SwiftKey obiecał, że ich aplikacje nadal będą dostępne w systemie Android oraz iOS, za darmo. Oprócz tego poinformowali, że mają nowe, innowacyjne pomysły na jego usprawnienie.

To przejęcie jest dobrym przykładem tego, jak Microsoft przyczynia się do dostarczania swoich programów i usług na różne platformy sprzętowe. Będziemy nadal rozwijać SwiftKey, lidera klawiatur dla systemu Android i iOS, a także odkrywać scenariusze integracji głównej technologii wśród całego wachlarza naszych produktów i usług. Co więcej, technologia przewidywania w programie SwiftKey idzie w parze z inwestycjami Microsoftu oraz ambicją rozwoju inteligentnych systemów, które mogą pracować w imieniu użytkownika oraz pod kontrolą użytkownika.

W nadchodzących miesiącach będziemy mieli więcej do podzielenia się, kiedy zintegrujemy technologię SwiftKey z technologią WordFlow dla systemu Windows, która pobiła Światowy Rekord Guinnessa. Tymczasem jesteśmy podekscytowani technologią, talentem i pozycją marketingową SwiftKey, który będzie z nami połączony, a także tym, jak w dalszy sposób Microsoftu pragnie dostarczać kluczowe aplikacje i technologie na platformy począwszy od Windows’a, poprzez iOS i Androida.

Źródło: Microsoft

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *