Microsoft likwiduje nielimitowane miejsce na dysku OneDrive oraz zmniejsza pojemność dla darmowych kont

OneDrive - logo

Dziś zespół odpowiedzialny za rozwój dysku OneDrive wprowadził zmiany w swojej polityce darmowego miejsca na dysku. Od teraz Microsoft nie będzie więcej oferował nielimitowanego miejsca dla osób korzystających ze subskrypcji Office 365 dla użytkowników domowych, Personal i dla studentów, lecz dostępne będzie tylko 1TB miejsca na OneDrive. Co więcej, płatne plany abonamentowe na 100 GB i 200 GB również znikają jako opcja dla nowych użytkowników i zamiast tego w I połowie 2016 roku dostępny będzie plan abonamentowy na 50 GB w cenie ok. 1,99 USD/mies. (ok. 6,50 zł/mies.). Jeśli chodzi o darmowe pojemności, to redukcja pojemności z 15 GB do 5 GB obowiązywać będzie wszystkich użytkowników, zarówno nowych, jak i obecnych. Pojemność 15 GB jako miejsce na zdjęcia wykonane smartfonem również przestanie istnieć.

Jaka jest zatem przyczyna takich decyzji?

Od momentu wprowadzenia nielimitowanej pojemności dla abonentów subskrypcji Office 365 niektórzy użytkownicy wykonywali kopie zapasowe ogromnej ilości komputerów poprzez zamieszczenie swoich kolekcji filmowych oraz nagrań wideo. W niektórych sytuacjach pojemność została przekroczona nawet o 75 TB (sic!) albo o 14 tys. razy więcej niż średnia pojemność. Zamiast koncentrować się na scenariuszach ekstremalnego wykonywania kopii zapasowych chcemy nadal zapewniać produktywność oraz współpracę z wieloma użytkownikami podczas pracy na dokumentach, co jest główną zaletą dla wszystkich użytkowników OneDrive.

Użytkownicy kont darmowych, którzy poczuli się pokrzywdzeni przez wprowadzone zmiany, mogą w ramach rekompensaty uzyskać darmową, roczną subskrypcję Office 365 Personal (czyli na 1 stanowisko). Do tego będzie potrzebna niestety karta płatnicza, gdyż po upłynięciu roku opłata za kolejny rok będzie już z automatu naliczona i pobrana z karty. Subskrypcję będzie można zawsze anulować na stronie www.office.com/myaccount .

Źródło: Blog OneDrive

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Microsoft likwiduje nielimitowane miejsce na dysku OneDrive oraz zmniejsza pojemność dla darmowych kont, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *