Microsoft potwierdza: Cortana pojawi się na komputerach i tabletach z Windows 10

Cortana w Windows 10Microsoft podczas przedwczorajszej konferencji ujawnił wiele istotnych kwestii odnośnie swoich produktów. Była mowa o systemie Windows, a także o pakiecie biurowym Office, lecz jest jeszcze jeden produkt, który naszym zdaniem zasługuje na osobny artykuł. Chodzi rzecz jasna o asystent głosowy Cortana. Koncern z Redmond oficjalnie potwierdził, że Cortana pojawi się nie tylko w smartfonach, ale również na pecetach i tabletach wyposażonych w system Windows 10. Zadaniem asystenta głosowego jest poznanie naszych preferencji, aby móc potem dostarczyć odpowiednich sugestii, zapewnić szybki dostęp do informacji, a także przypomnieć o ważnych sprawach.

Interakcja jest naturalna i prosta poprzez rozmawianie i pisanie dzięki zaawansowanym funkcjom sterowania Cortaną dla zwiększenia solidności i przejrzystości.

Można poprosić Cortanę, żeby wysłała np. maila, sprawdziła pogodę, wyszukała pliku i wiele więcej. Polecamy obejrzeć sobie poniższy filmik (dla osób znających dobrze język angielski) od pierwszej minuty.

Źródło: Microsoft News

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Microsoft potwierdza: Cortana pojawi się na komputerach i tabletach z Windows 10, 5.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Microsoft potwierdza: Cortana pojawi się na komputerach i tabletach z Windows 10

  1. To jest niesamowite! Mega Mega wiadomosc, zeby byla jeszcze lepsza niz Siri i bede w 7 niebie 😀

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *