Microsoft potwierdził, że przeglądarka Edge nie dostanie w tym roku wsparcia dla rozszerzeń

edgeKilka dni temu pojawiły się plotki, mówiące, że do końca roku nie mamy się co spodziewać wparcia dla rozszerzeń przeglądarki Edge. Teraz te pogłoski zostały potwierdzone. Microsoft zakomunikował, że mimo tego, iż cały czas pracuje nad bezpiecznym modelem rozszerzeń, to nie będzie on dostępny do końca tego roku.

Paul Thurrott otrzymał oficjalne oświadczenie od Microsoftu, które podaje, że firma cały czas pracuje nad bezpiecznym modelem rozszerzeń, ale więcej informacji na ten temat użytkownicy poznają dopiero w 2016 roku. Co za tym idzie przeglądarka Edge nie będzie jeszcze w tym roku obsługiwała dodatków. Na razie prawdopodobne jest, że dodatki będą dystrybuowane tak, jak inne, dystrybuowane przez Chrome Web Store.

Mimo że wsparcia dla rozszerzeń, nie będzie, to już za tydzień dostaniemy udoskonalenia i nowości dla nowej przeglądarki Microsoftu. Wśród nich znajdą się przede wszystkim lepsze synchronizowanie elementów i podgląd uruchamianych kart. Nowości te będą wprowadzone razem z aktualizacją Windows 10 nazwaną Threshold 2. Z dotychczasowych informacji wynika, że będzie ona udostępniona na początku listopada.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Microsoft potwierdził, że przeglądarka Edge nie dostanie w tym roku wsparcia dla rozszerzeń, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *