Microsoft pozwala zatrzymać 15 GB darmowego miejsca na OneDrive

OneDrive - logo

W zeszły miesiącu Microsoft ogłosił, że zmniejszone zostanie miejsce na dysku internetowym OneDrive, a także zostanie zlikwidowana nielimitowana pojemność. Wygląda na to, że koncern z Redmond postanowił zmienić swoje plany w odniesieniu do osób, które podpisały się pod petycją na Change.org . Co to oznacza? Otóż istnieje możliwość zachowania 15 GB bezpłatnej pojemności (oraz dodatkowo 15 GB miejsca w przypadku korzystania z automatycznej wysyłki zdjęć ze smartfonów Nokia/Microsoft Lumia). Wystarczy kliknąć tutaj i zapisać się na wspomnianej stronie. Jeśli ta czynność nie zostanie wykonana, wówczas wtedy należy liczyć się z tym, że bezpłatna pojemność zostanie zmniejszona do 5GB, a dodatkowe miejsce dzięki wysyłki zdjęć z telefonu przepadnie w całości. Oprócz tego osoby, które mają dysk OneDrive o pojemności większej niż 5 GB, otrzymają w ramach rekompensaty roczną subskrypcję pakietu Office 365 Personal (na 1 stanowisko), która zapewni 1 TB miejsca na dysku internetowym Microsoftu.

Microsoft wypowiedział się w tej sprawie następująco:

W listopadzie podjęliśmy biznesową decyzję, aby zredukować ograniczenia co do przestrzeni na dyskach OneDrive. Od tego momentu słyszeliśmy wyrazy niezadowolenia od naszych fanów. Zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja zabrzmiała dla niektórych jako atak na użytkownika za używanie naszego produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Z tego powodu jest nam bardzo przykro i pragniemy wszystkich za to przeprosić.

Darmowe miejsce na dysku OneDrive zostanie zmniejszone z 15GB do 5GB. Zmiana ta obejmie wszystkich użytkowników, zarówno nowych, jak i dotychczasowych. Bonus w postaci dodatkowej 15GB przestrzeni z tytuł€ publikowania zdjęć ze smartfonów również zostanie zlikwidowany. Zmiany te obowiązywać będą w I połowie 2016 roku. Jeśli ktoś ma więcej niż 5GB darmowego miejsca, nadal uzyska dostęp do swoich materiałów przez 12 miesięcy od dnia wejścia zmian w życie. Oprócz tego będzie można otrzymać za darmo roczną subskrypcję pakietu biurowego Office 365 Personal (wymagana jest karta płatnicza), która zawiera w sobie 1TB miejsca na dysku OneDrive.

Oprócz tego dla osób, które są lojalnymi użytkownikami OneDrive, wprowadzamy możliwość zatrzymania dla siebie dodatkowych 15GB przestrzeni, kiedy zmiany zaczną działać w przyszłym roku. Jeśli ktoś uzyskał dodatkowe 15GB miejsca na dysku z tytułu automatycznej wysyłki zdjęć ze smartfonów, również będzie mieć szansę na zatrzymanie dodatkowej przestrzeni.

I co tym sądzicie? Dajcie znać poniżej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *