Microsoft ujawnia zmiany, które pojawią się w Sklepie Windows dla systemu Windows 10

Sklep WindowsMicrosoft ujawnił nowe funkcje u ulepszenia, które pojawią się w Sklepie Windows dla systemu Windows 10. Celem tych zmian jest pomoc organizacjom przyswojenie, stworzenie i dostarczenie aplikacji w taki sposób, jaki chcą. Jednym z głównym zmian jest nowy, ujednolicony sklep, który zapewni zalety programistom możliwość tworzenia aplikacji, które będą stosowane międzyplatformowo, zarówno w telefonie, na tablecie, jak i w komputerach PC. Dla organizacji zapewniony zostanie również portal sklepu w wersji webowej, który umożliwi administratorom IT przeglądanie katalogu aplikacji i pozyskiwanie ich w sposób masowy.

  • W Windows 10 administratorzy IT uzyskają dostęp do nowego, webowego portalu Sklepu, przeznaczonego dla organizacji – wystarczy zalogować się za pomocą identyfikatora Azure Active Directry. Aplikacje pozyskane przez ten portal mogą być przypisane do osób w tej organizacji, które potrzebują tylko kliknąć w link, aby zainstalować aplikacje. Dzięki temu organizacje zyskują konfigurowalną kontrolę nad użytkowaniem specjalnie dla swoich członków.
  • W Windows 10 organizacje zyskają możliwość pełnej kontroli nad funkcjami i dystrybucją Sklepu Windows poprzez Centrum Zarządzania Konfiguracją Systemu, Microsoft Intune, bądź usługę zarządzania urządzeniami mobilnymi. Funkcja ta obejmuje instalowanie i odinstalowanie aplikacji, zarządzanie aktualizacjami aplikacji, a także zarządzenie licencją aplikacji.
  • Wiadome jest, że duże organizacje zazwyczaj prowadzą własny, prywatny, firmowy portal do prezentowania katalogu aplikacji i ten sposób jest zwykle zarządzany poprzez takie narzędzia, jak Centrum Zarządzania Konfiguracją Systemu i są hostowane wewnątrz swojej sieci. W Windows 10 aplikacje ze Sklepu Windows, które zostaną pozyskane przez nowy portal, mogą być wyświetlane wewnątrz swojego prywatnego, firmowego portalu, wraz z integracją na poziomie API między narzędziami do zarządzania a sklepem Windows, aby uzyskać pełne szczegóły dotyczące aplikacji, w tym opisy, wymagania, ikony i wiele więcej.

Źródło: Windows

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *