Microsoft zaprezentował Windows 10 – system operacyjny dla smartfonów, tabletów i komputerów typu desktop

Kilka tygodni temu Microsoft zaczął rozsyłać zaproszenia na konferencję prasową dotyczącą plotkowanej od dawna nowej wersji systemu operacyjnego Windows. Mowa była nawet o nadchodzącej nowej wersji Windows 9, jednakże Microsoft idzie naprzód i pomijając numer dziewięć w swojej wersji zaprezentował Windows 10, który zasilać będzie wszystkie urządzenia elektroniczne, poczynając od telefonów po ekrany prezentacyjne wielkości telewizora. Premiera wersji finalnej przewidywana jest na trzeci/czwarty kwartał 2015 roku.

Pomimo, że wiele informacji z prezentacji, która odbyła się 30 września 2014 r., dotyczyło właściwie wersji dla komputerów typu desktop, Microsoft postanowił wyrazić się jasno, że przyszłość należy do urządzeń mobilnych i rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej. Więcej szczegółów koncern z Redmond zaprezentuje podczas następnej najbliższej konferencji BUILD, w której omówione będą uniwersalne aplikacje, które będą działały pomiędzy wspomnianymi już urządzeniami.

Microsoft nie wspomniał ani słowa o porzucenia słowa „Phone” z nazwy mobilnego systemu operacyjnego dla smartfonów, lecz możemy być pewni, że Windows 10 będzie marką zarówno w przyszłych telefonach, jak i tabletach i pecetach.

Poniżej znajdziecie wideo relacjonujące minione wydarzenie:

Żródło: The Verge

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *