Microsoft zmusza użytkowników do ściągnięcia Windows 10

win 10 zmuszaWygląda na to, że Microsoft chce na siłę uszczęśliwiać użytkowników. Systemy Windows 7 i Windows 8.1 bez wiedzy i zgody użytkownika ściągają Windows 10 i zapisują go na dysku w ukrytym folderze. Dlatego też nie powinniśmy się zdziwić, jeżeli na naszym urządzeniu pokaże się nagle 6 GB dodatkowych danych.
Bez względu na to, czy będziemy chcieli zainstalować Windows 10, czy nie, to Microsoft nijako i tak zmusi nas do tego, żebyśmy go pobrali. Winę za taką sytuację ponosi poprawka KB3035583. System zostanie ściągnięty na komputer, w którym użytkownik korzysta z opcji automatycznych aktualizacji, a że większość z nas z nich korzysta, to zostaniemy też „uszczęśliwieni” nowym systemem od Microsoftu.
Sytuację po raz pierwszy odkrył anonimowy użytkowników, który natknął się w swoim komputerze na folder $Windows.~BT. W późniejszym czasie także inni użytkownicy zaczęli odnajdywać na swoich komputerach foldery, o istnieniu których nie mieli pojęcia. Sytuacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Microsoft, a wytłumaczeniem ma być troska o użytkowników, którzy w pewnym momencie będą chcieli przejść na Windows 10.
Na uwagę zasługuje też fakt, że kasowanie plików na nic się nie zda, komputer ściągnie je ponownie. Tym użytkownikom, którzy kategorycznie nie chcą korzystać z nowego systemu ani go pobierać, pozostaje tylko odinstalowanie i ukrycie poprawki KB3035583.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Microsoft zmusza użytkowników do ściągnięcia Windows 10, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *