Nie wszystkie Lumie otrzymają Windows 10

lumia z windows 10Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że wszystkie smartfony z Windows 8 będzie można przenieść na system operacyjny w wersji 10. Teraz jednak otrzymaliśmy sprostowanie tej informacji. Windows 10 zostanie wprowadzony tylko na „większość” Lumii działających do tej pory na OS.

 Informacja, jakoby wersja 10 dostępna była dla wszystkich urządzeń z systemem Windows Phone lub Phone 8.1, opublikowana została jakiś czas temu na portalu Tweeter, na profilu marki Lumia. Jednakże jak podaje blog Lumia Conversation, Windows 10 znajdzie się tylko w tych smartfonach, które mają wystarczające wymagania sprzętowe do tego, że system podźwignąć. Wygląda na to, że aby korzystać z Windows 10, trzeba posiadać telefon o minimalnej ilości RAM-u rzędu 1 GB.

 Te smartfony, które nie są sobie w stanie poradzić z obciążeniami nowego systemu operacyjnego, otrzymają go w formie uproszczonej. Tylko nowsze Lumie o lepszych parametrach, będzie można aktualizować do Windows 10. Nowy system będzie zawierał pakiet biurowy Office, synchronizację z innymi urządzeniami, a także Cortanę – wirtualną asystentkę, która niestety nie będzie póki co obsługiwana w języku polskim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
Nie wszystkie Lumie otrzymają Windows 10, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

One thought on “Nie wszystkie Lumie otrzymają Windows 10

  1. Hmm szkoda, robi sie nie ciekawie, znowu bedzie jak z Windows Phone 8.
    Miałem teraz kupować jakiś telefon, ale jeszcze poczekam.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *