Nowa kompilacja Windows 10 Technical Preview 9860, jak dokonać aktualizacji na dotychczasowej wersji

Windows 10 upgradeMicrosoft od wczoraj zaczął udostępniać nową kompilacji testowej wersji systemu Windows 10 – 9860. Jest to pierwsza aktualizacja systemu w wydaniu Technical Preview i Microsoft obiecuje wydanie więcej takich aktualizacji w przyszłości.

Poniżej prezentujemy instrukcję, jak dokonać aktualizacji:

 • Najnowsza kompilacja pojawi się automatycznie poprzez magię Windows Update. To oznacza, że dla wielu osób aktualizacja ta jest już możliwa do zainstalowania. Ważne jest to, że aktualizacja nie zainstaluje się automatycznie.
 • Osoby, które nie mogą się już doczekać, mogą wejść do aplikacji PC Settings (Ustawienia komputera), przejść do rubryki Update and recovery (Aktualizacje i odzyskiwanie), potem do Preview builds i wcisnąć przycisk Check Now (Sprawdź teraz), aby móc pobrać.
 • Wielkość aktualizacji waha się między 2 GB a 2,74 GB, w zależności od zainstalowanej architektury i wersji językowej.
 • Po pobraniu aktualizacji system rozpocznie instalację i uruchomi ponownie komputer. Ponowne uruchomienie komputera powinno potrwać tak samo długo, jak dotychczas, jednakże nie należy denerwować się, jeśli ten proces nieco się wydłuży.
 • Po zalogowaniu się zobaczymy znowu ekran instalowania aplikacji, tak jak przy pierwszym logowaniu się do konta. Po zakończeniu tego procesu znów zobaczymy swój system operacyjny gotowy do pracy.
 • Po ponowny zalogowaniu się system może potrzebować trochę czasu np. na ponowne zindeksowanie plików, czy synchornizację plików z OneDrive.

Parę znanych problemów:

 • W niektórych miejscach design interfejsu tymczasowo poszedł „wstecz”, gdyż trwają jeszcze prace nad nim. Na przykład może być trudniej nawiązać połączenie przez Wi-Fi.
 • Inny przykład na „chropowatość” interfejsu jest taki, że znaki w Internet Explorer wyglądają na zniekształcone i mogą także zniknąć elementy z menu Start. Wszystko to zależy od aktualnego sterownika do karty graficznej.
 • Niektóre urządzenia po wybudzeniu się z trybu uśpienia mogą nie przejść z powrotem w tryb uśpienia.
 • Gry takie, jak Microsoft Mahjong i Microsoft Solitaire, są uszkodzone i w niektórych przypadkach mogą się nawet w ogóle nie uruchomić.
 • W przypadku korzystania z dwóch monitorów przez Display Link po odblokowaniu ekranu może pojawić się nawet blue screen. Problem ten nie dotyczy w przypadku korzystania z jednego monitora.

Microsoft jest w trakcie łatania powyższych problemów, więc trzeba będzie poczekać na kolejny numer kompilacji, aby problemy te zostały rozwiązane.

Źródło: Blog Windows Team

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Nowa kompilacja Windows 10 Technical Preview 9860, jak dokonać aktualizacji na dotychczasowej wersji, 5.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Nowa kompilacja Windows 10 Technical Preview 9860, jak dokonać aktualizacji na dotychczasowej wersji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *