Nowy pakiet Office dla Windows 10 za darmo na tablety i smartfony, Office 2016 w drodze

OfficeMicrosoft wczoraj nie tylko skupił się na swoim kluczowym produkcie, jakim jest niewątpliwie Windows 10. Oprócz szczegółów dotyczących funkcji najnowszej wersji okienek można było dowiedzieć się, co nowego czeka nas w nadchodzących wersjach pakietu Office.

Najpierw zacząć trzeba od najważniejszej informacji, jaką potwierdził gigant z Redmond – Office dla wszystkich smartfonów oraz „małych tabletów” będzie za darmo. Biorąc pod uwagę abonament Office 365, który także bezpłatnie jest dołączany do niektórych urządzeń mobilnych, jest to niewątpliwie dobra nowina, biorąc pod uwagę tablety wyposażone w zbyt mały ekran do działania.

Na blogu poświęconym pakietowi Office Julia White, dyrektor generalna zespołu ds. zarządzania produktem Office, powiedziała:

„Te nowe aplikacje Office będą za darmo preinstalowane na telefonach i małych tabletach, które będą wyposażone w system Windows 10, a także będzie można je ściągnąć dla innych urządzeń poprzez Sklep Windows. W ciągu nadchodzących kilku tygodni uniwersalne aplikacje Office dostępne będą dla posiadaczy wersji testowej Windows 10 Technical Preview, natomiast jeszcze w tym roku będą one dostępne dla opinii publicznej”.

Co więcej, na blogu można znaleźć zrzuty ekranu z aplikacji Excel i OneNote. Microsoft nie wspomniał o nich podczas konferencji, jednakże poniżej prezentujemy je dla naszych czytelników:

Excel

onenote

White wspomniała również o jeszcze jednej, istotnej informacji – pełna, gruba wersja pakietu Office 2016 jest także w trakcie prac i być może jest szansa, że w podobnym czasie poznamy wersję na komputery i notebooki.

Nie oszukujmy się, najważniejszą sprawą tutaj jest darmowy Office. Ani słowa nie wspomniano o tym, czy warunkiem koniecznym będzie nadal posiadanie aktywnego abonamentu Office 365, tak jak to jest obecnie. Biorąc pod uwagę możliwy sukces systemu Windows 10, Office będzie dodatkową mocną zachętą, aby móc wypróbować.

Źródło: Blog Office

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Nowy pakiet Office dla Windows 10 za darmo na tablety i smartfony, Office 2016 w drodze, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *