Ręczne wymuszanie aktualizacji do Windows 10

wymuszenie win 10Aktualizacje do systemu Windows 10 przebiegają etapami, a to oznacza, że nie każdy użytkownik dostanie swoją aktualizację tego samego dnia. Jednakże ci, którzy chcą jak najszybciej zaktualizować swój system, mogą skorzystać z ręcznego wymuszania aktualizacji. Można to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszym jest skorzystanie z narzędzia MediaCreationTool dostępnego na stronie Microsoftu. Narzędzie to ma dwojakie działanie, potrafi stworzyć instalacyjnego pendrive’a, a także bezpośrednio zaktualizować system do najnowszej wersji. MediaCreationTool dostępny jest w języku polskim, a jego obsługa nie powinna sprawiać nikomu trudności.

Kolejny sposób polega na wykorzystaniu mechanizmu Windows Update. Żeby z niego skorzystać, należy wykonać poniższe kroki:

1. W ustawieniach Windows Update włączyć automatyczne aktualizacje.
2. Zalogować się na urządzeniu, jako administrator. Kliknąć w Start, wpisać wiersz polecenia, a następnie za pomocą prawego przycisku myszki lub touchpada wybrać opcję Uruchom jako administrator. Po pojawieniu się wiersza polecenia wpisujemy formułę wuauclt.exe/updatenow, a następnie zamykamy wiersz.

Po wykonaniu tego zadania i wejściu w Windows Update zobaczymy, że pliki instalacyjne z Windows 10 są już pobierane, a po zakończeniu pobierania będzie można je zainstalować.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Ręczne wymuszanie aktualizacji do Windows 10, 5.0 out of 5 based on 1 rating

3 thoughts on “Ręczne wymuszanie aktualizacji do Windows 10

 1. Dobra porada, wszystko się udało. Windows 10 naprawdę jest dobry, instalacja zachowała wszystkie aplikacje, przyjazny i sprawny system.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. Ja skorzystałem z narzędzia MediaCreationTool, ponieważ przy automatycznej aktualizacji poprzez Windows Update miałem komunikat „niepowodzenie”. Aktualizowałem z Win8.1 i niestety, ale Win10 jest niedopracowany. To co już zauważyłem, to nie można zmienić koloru ramki w uruchomionych aplikacjach (chociaż znalazłem w sieci nieoficjalne rozwiązanie tego problemu – Microsoft powinien się wstydzić 😉 ), oraz program pocztowy potrafi „gubić” hasła do zapisanych kont pocztowych.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. Jak na razie katastrofa. Zawiesza się bez powodu co chwila. Sam system jak i aplikacje uruchamiają się strasznie długo. Odtwarzacz uruchamia kilkanaście sekund mp3.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *