Redston – poważna aktualizacja Windows 10 już w 2016 roku

redstoneMimo, że Windows 10 nie miał jeszcze swojego debiutu, to już wiemy, że na koniec następnego roku można spodziewać się dużej aktualizacji systemu. Redston, bo o niej mowa, będzie składała się z dwóch update-ów, które pojawią się kolejno w czerwcu i październiku. Informacje takie przekazał serwis Neowin.

Aktualizacja Redston będzie dostarczała wsparcia dla nowych klas urządzeń, a także udostępni nowe funkcjonalności. Sytuacja z szybką, dużą aktualizacją, nie jest w Microsofcie nowością. Przecież Windows 8 otrzymał aktualizację do wersji 8.1, tak więc servis pack taki, jak Redston, jest czymś, co można było przewidzieć.

Kodowa nazwa Redston będzie nawiązywać do gry Minecraft, tak samo jak nazwa kodowa Windows 10 (Threshold), która odnosiła się do gry Halo wypuszczonej przez koncern. Póki co Microsoft nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie Redstone, zapewne dlatego, aby nie zmieniać obiektu zainteresowania użytkowników, którzy w tym momencie powinni być nastawieni przede wszystkim na sam system Windows 10.

Trzeba jednak pamiętać, że Redston to nazwa robocza, może ona jeszcze ulec zmianie, zanim aktualizacja faktycznie wejdzie do użytku. Na samym początku Redston trafi do testerów, którzy biorą udział w programie Windows Insider. Dziennikarze twierdzą natomiast, że aktualizacja będzie tak duża, że spokojnie można by nadać jej miano Windows 11.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Redston – poważna aktualizacja Windows 10 już w 2016 roku, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *