Redstone będzie miał się tak do Windows 10, jak Windows 8.1 miał się do Windows 8

redstoneJuż kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje na temat dużej poprawki dla Windows 10, jaką ma być Redstone. Windows 10 Redstone na zawierać znacznie więcej udoskonaleń niż Threshold 2. Paczka ma pojawić się mniej więcej na rok po premierze nowego systemu.

Nieoficjalnie mówi się, że Redstone będzie miał się do Windows 10 tak, jak Windows 8.1 miał się do Windowsa 8. W poprawce Redstone ma się znaleźć to wszystko, co umożliwi systemowi całkowicie poprawne działanie. Jeżeli wziąć pod uwagę zakres działania, to Redstone jawi się nam niemalże, jako całkiem nowy system operacyjny. W Threshold 2 mają się znaleźć poprawki, które nie trafiły do Windows 10 RTM na czas. Chodzi tu między innymi o rozszerzenia dla przeglądarki Edge i nowy komunikator.

Na razie Microsoft nie podaje jeszcze, jakie nowości miałyby znajdować się w poprawce Redstone. Z niektórych źródeł dowiadujemy się jednak, że kompilacja jest już w fazie rozwojowej. Mimo iż programiści pracują nas nią od kilku tygodni, to na razie nie zawiera ona jeszcze żadnych, istotnych zmian i nie różni się niczym innym od wersji, którą testują uczestnicy programu Windows Insider. Jeżeli wierzyć doniesieniom, że kompilacja Redstone ma być oznaczona numeracją 11xxx, to wygląda na to, że dla Threshold 2 pozostawiono jeszcze spore pole do popisu.

Bouild-Feed poinformował na portalu Twitter, że w repozytorium pojawiła się gałąź rs1_onecore_mqbasel. Może to sugerować, że kod Redstone znajdzie się w gałęziach oznaczonych jako RS1_, ( Threshold 2 był rozwijany na gałęziach TH2_).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Redstone będzie miał się tak do Windows 10, jak Windows 8.1 miał się do Windows 8, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *