Sony rekomenduje swoim użytkownikom wstrzymanie się z aktualizacją do Windows 10

vaio windows 10Mimo tego, że Sony sprzedało swoją sekcję VAIO około rok temu, to na japońskiej firmie wciąż spoczywa odpowiedzilaność za wsparcie i serwis tych laptopów.
Jak to się ma do Windows 10? Ano tak, że Sony zaapelowało do swoich użytkowników, żeby wstrzymali się z aktualizacją swoich systemów do dziesiątki, aż do października! Ponoć dopiero wtedy będą dostępne odpowiednie sterowniki, które zadziałają na laptopach VAIO.

Interesującym faktem jest, że z informacji opublikowanych na stronach Sony możemy się dowiedzieć, że jak na razie aktualizację sterowników otrzymają tylko te urządzenia, które sprzedawane były z preinstalowanymi systemami Windows 8 i Windows 8.1. Posiadacze laptopów VAIO, którzy nadal korzystają z Windows 7 jak na razie nie otrzymali jasnego potwierdzenia czy i kiedy ich maszynom zostaną przygotowane odpowiednie sterowniki, kompatybilne z Windows 10.

Oczywiście, jest to oficjalna rekomendacja Sony, każdy jednak może na własną rękę dokonać aktualizacji wbrew temu co proponuje japońska firma, jednak całe ryzyko spoczywa wtedy na jego barkach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

One thought on “Sony rekomenduje swoim użytkownikom wstrzymanie się z aktualizacją do Windows 10

  1. Dzwoniłem i pisałem do SONY. Odpowiedz jest taka ze win7 wogolnie nie będzie wspierany przez sony i nie ma co liczyc na oficjalna (blogoslawiona przez sony) wersje. Ale to nawet i dobrze bo oni ładuja mnóstwo niepotrzebnego stuffu od sony który do niczego nie sluzy i zmula kompa. Dlatego pewnie wlasciciele sony musza czekac do października bo musz przygotować ich wersje win10 która napakuja jak zawsze wymyslunkami sony. Ja po prostu zaktualizowanlem siodemke i smiga az milo…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *