Spartan – poznaj nową przeglądarkę od Microsoftu

spartan przegladarka microsoft

Na nowym oprogramowaniu Windows 10 będzie można korzystać z przeglądarki Spartan – takie informacje otrzymaliśmy na środowej konferencji Microsoftu. Spartan będzie wyposażona w specjalnie do tego zaadoptowany interfejs i system rendowania stron.

W pierwszej kolejności przeglądarka ma trafić na desktopy, po jakimś czasie pojawi się również na urządzeniach przenośnych. Jej głównymi zaletami ma być obecność zintegrowanego panelu tworzenia zakładek, a także rozsuwany pasek z kartami i podgląd miniatur stron (który znamy już z Opery). Notatki Spartana będą umożliwiały dokonywanie dowolnych zapisów na przeglądanych stronach internetowych (tworzenie komentarzy, notatek czy dymków). Przetworzony pogląd można będzie zapisać, albo udostępnić w taki sposób, jaki znamy już z Windows 8.

Przeglądarka Spartan będzie wyposażona w Read Mode, narzędzie, dzięki któremu wyczyścimy artykuł na stronie ze wszelkich dodatków. Funkcjonalność będzie zintegrowana z listą artykułów, a oczyszczoną treść można zapisać i przeglądać w trybie offline.

W pasku adresu nowej przeglądarki pojawi się również Cortana. Całkowita personalizacja przeglądarki sprawi, że Enter nie będzie nam już potrzebny, żeby sprawdzić pogodę, rekomendacje czy interesujące nas zagadnienia. Cortana będzie dostarczała kontekstowych informacji o treści stron internetowych. Szykuje się całkiem nowa odsłona wyszukiwania, prostsza, bardziej intuicyjna i dopasowana do potrzeb konkretnego użytkownika.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Spartan - poznaj nową przeglądarkę od Microsoftu, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

One thought on “Spartan – poznaj nową przeglądarkę od Microsoftu

  1. Mysle, ze Microsoft chce na zawsze porzucic Internet Explorer, gdyz ten stal sie juz bohaterem memów i co by w nim nie zmieniali, zawsze bedzie obiektem drwin.

    Na dzien dzisiejszy uzywam Chrome, ale zaczyna on mi tak strasznie zamulac komputer, ze chetnie pomysle nad zmiana przegladarki, a przechodzilem juz przez Firefoxa i Opere, wiec jest szansa na cos nowego.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *