Sto lat Windows 10

windows-10-improved-100629434-primary-idgeCo czwarte urządzenie używane do Internetu w Czechach łączy się z nim za pomocą urządzenia z systemem Windows 10. Do tego systemu przekonali się także Łotysze oraz Estończycy.

W ostatnich dniach listopada system Windows 10 świętował pierwsze urodziny co wzbudziło zainteresowanie w firmie Gemius, która postanowiła się przyjrzeć procentowym udziałom generowanym przez Windows 10 w sieci.

Pierwsze miejsce zajęli Czesi, którzy odpowiadali za ¼ ruchu w sieci. Późniejsze miejsca zajęła Estonia i Łotwa, Słowenia, Polska i Litwa.

Na jednych z ostatnich miejsc, czyli najmniej fanów systemu Windows 10 mieszka w takich Państwach jak Białoruś, Macedonia, Turcja, Serbia, Ukraina, Bośnia i Hercegowina.

Naukowcy wypowiadają się czemu wydarzył się taki wzrost popularności systemu Windows 10:

„Według zapowiedzi, system Windows 10 ma być ostatnim systemem operacyjnym Windows – do niego dodawane będą jedynie dodatkowe usprawnienia i poprawki ─ mówi prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego. ─ Ma to sens, ponieważ rynek przeszedł głęboką zmianę w ciągu ostatniego ćwierćwiecza, poza tym podobną drogę wybrali już wcześniej główni konkurenci Windowsa, czyli Android i MacOS. Z tych powodów Microsoft zdecydował się na zmianę strategii, czego przejawem było zachęcanie użytkowników Windows 7 i 8 do darmowego zaktualizowania wersji do dziesiątej. W tym świetle wyniki popularności Windows 10 zdecydowanie nie są imponujące ─ dodaje Jemielniak.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *