Użytkownicy przeciwni otrzymywaniu aktualizacji o dostępności Windows 10

win10aktualizacjaNa początku czerwca Microsoft wprowadził akcję reklamującą nowy system operacyjny Windows 10. Użytkownikom starszych wersji wyświetlało się powiadomienie o możliwości zarezerwowania bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Jak się okazuje, akcja ta została dość negatywnie odebrana.

Użytkowników irytuje ikona aplikacji reklamowej, która zainstalowana jest w zasobniku systemowym, a także powiadomienia i dodatkowy ekran, który wyświetla się w panelu sterowania. Microsoft już wcześniej reklamował swoje nowe oprogramowanie w taki sposób (np. poprzez umieszczenie Skype w Windows Update). Tym razem jednak jego działania są zbyt nachalne, co spowodowało lawinę negatywnych komentarzy.

Natrętne powiadomienia to nie wszystko, co serwuje nam akcja reklamowa Windows 10. Niektórzy użytkownicy zauważyli też, że w folderze \System32\GWX ukrywa się mechanizm, który obciąża procesor i szybciej rozładowuje baterię komputera. Obciążenie jest zauważalne, a raczej słyszalne, bo układ chłodzący działa znacznie głośniej. Mechanizm powoduje również, że zapory sieciowe blokują ruch z pliku GWXConfigManager.exe i podają fałszywe alarmy. Nawet jeżeli aktualizacja odpowiedzialna za reklamy zostanie usunięta, instaluje się ponownie, jeśli nie została ręcznie ukryta.

Dziwi fakt, że Windows 10 reklamuje się tak nachalnie, skoro użytkownicy indywidualni i tak otrzymają darmową aktualizację. Nie trzeba jej też rezerwować, po 29 lipca otrzyma ją większość urządzeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Użytkownicy przeciwni otrzymywaniu aktualizacji o dostępności Windows 10, 5.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Użytkownicy przeciwni otrzymywaniu aktualizacji o dostępności Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *