Użytkowniku! Miałeś kłopoty po aktualizacji do Windows’a 10? Podyskutujmy o tym!

Windows 10 - Pulpit

Drogi Użytkowniku, czy zdarzyły Ci się kłopoty po aktualizacji jakiegokolwiek komputera bądź tabletu do najnowszej wersji systemu Windows 10? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Wszystko zaczęło się od własnych doświadczeń. Posiadam mobilną stację roboczą XNOTE P570WM (na bazie znanej marki Clevo), na której zdecydowałem się początkowo zainstalować jeszcze Windows 8. W chwili obecnej taki sprzęt można już mieć z gotowym systemem Windows 10. Zazwyczaj kieruję się rozsądkiem, lecz jeśli chodzi o sam proces aktualizacji systemu do najnowszej wersji, to nie jest taki idealny, jakby się mogło wydawać. Mogłem przypuszczać, że zdarzą się jakieś kłopoty, lecz do tej pory aktualizacje nie stanowiły dla mnie problemów, postanowiłem to zbagatelizować.

Z poziomu zwykłego konsumenta jest to całkiem tandetna metoda aktualizacji Windows’a. Sterowniki mam do chwili obecnej aktualne. A więc postanowiłem przeprowadzić aktualizację za pomocą oficjalnego narzędzia do tworzenia nośnika. Sam proces aktualizacji przeszedł dość szybko z uwagi na to, iż mój Windows jest zainstalowany na dysku SSD. Kiedy Windows 10 został zaktualizowany do kompilacji 1511, to zaczęły się problemy z moim komputerem. Podczas każdego uruchamiania komputera w momencie, kiedy Windows się wczytuje, komputer mi się automatycznie wyłącza. Problem mogę tymczasowo obejść, kiedy przed uruchomieniem się systemu posiedzę parę minut w BIOSie, żeby komputer mógł „nagrzać się” (tak to nazwałem, gdyż później wczytuje się już prawidłowo). Próbowałem wyszukać na forach, co może być tego przyczyną i żadna z dostępnych metod do chwili obecnej nie pomogła. Zostaje mi jeszcze zresetować system do ustawień fabrycznych i zobaczymy wtedy, jak się zachowa. Jeśli to nie pomoże, to będę zmuszony poszukać porady u producenta.

Nie wiem, jak u was, ale z moich osobistych doświadczeń wynika, także podczas realizacji usług dla klientów, że największym problemem po aktualizacji systemu operacyjnego do najnowszej wersji są zawsze sterowniki. Ciekaw jestem, jakie inne problemy doświadczyli na swoich komputerach i/lub tabletach nasi czytelnicy.

Każdy wasz komentarz na ten temat jest tu bardzo mile widziany. Być może będę w stanie wyciągnąć z tego wnioski i wspólnie będziemy mogli pokonywać dalsze problemy z systemem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Użytkowniku! Miałeś kłopoty po aktualizacji do Windows'a 10? Podyskutujmy o tym!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Użytkowniku! Miałeś kłopoty po aktualizacji do Windows’a 10? Podyskutujmy o tym!

  1. Jak zwykle sterownik do touchpada w Asus UX303LN wymagał aktualizacji.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *