W Windows 10 będzie można nagrać to, co widać na ekranie

nagrywanie windows 10W nowych „kafelkach” od Microsoftu można będzie nagrać widok poszczególnych ekranów. Rozwiązanie takie pojawiło się już w Xboxie, a teraz trafi też do Windows 10. Niestety będzie można nagrywać wyłącznie okna z aplikacjami.

Narzędzie do rejestrowania widoku ekranów nie będzie mogło uchwycić pulpitu, a w przypadku filmów rejestrowanie będzie się odbywać w maksymalnej rozdzielczości 1080 pikseli. Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że nagrywanie będzie działało tylko na urządzeniach, które posiadają GeForce 600/800M, GPU Intel HD graphics 4000, AMD Radeon HD 7000 lub nowsze.

Do uruchomienia nagrywania potrzebne będzie naciśnięcie kombinacji klawiszy [Windows] i [G]. System pokaże nam okno, które zapyta o to, czy jest to gra i nawet jeżeli nie jest, musimy potwierdzić. Po tym działaniu ukaże się nam pasek, na którym należy wcisnąć Rozpocznij nagrywanie.

Nagrania z Windows 10 trafią do folderu Wideo/Przechwycone, a dostęp do nich uzyskamy nie tylko z poziomu komputera, ale również przez Xboxa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
W Windows 10 będzie można nagrać to, co widać na ekranie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *