W Windows 10 Mobile Skype i Wiadomości będą połączone w jednej aplikacji

windows 10 skypeTwórcy Windows 10 Mobile zapowiadali jakiś czas temu, że mają zamiar lepiej zintegrować Skype z systemem operacyjnym. Do tej pory kończyło się to wyłącznie na prezentacjach, ale wczoraj Microsoft zaprezentował Messaging Skype Beta – program, który zastąpi systemową aplikację Wiadomości.

Z programu skorzystają użytkownicy testowej wersji Windows 10 Mobile. Użytkownik sam zdecyduje, która z aplikacji będzie głównym programem do odbierania wiadomości SMS. Program Messaging Skype Beta wygląda podobnie jak systemowa aplikacja wiadomości. Zasadniczą różnicą jest jednak możliwość przełączania się pomiędzy połączeniami przez sieć GSM i obsługą czatu a komunikatorem Skype. Zmiana dotyczy zarówno wiadomości tekstowych, jak i połączeń wideo oraz głosowych. Do obsługi wideo program doinstaluje nam dodatek Skype video Preveview.

W obecnej formie komunikatora Skype jest wiele ograniczeń. Nie można przesyłać zdjęć ani innych plików, a użyte przez nas emotikony nie są dostępne na innych platformach. Problemy możemy mieć też w przypadku połączeń, ale trzeba brać pod uwagę, że jest to wciąż wersja beta, a w dodatku dedykowana wersji testowej. Na razie bez zarzutu działa czat i moduł SMS, a program Messaging Skype Beta można pobrać dla Windows 10 Mobile za darmo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
W Windows 10 Mobile Skype i Wiadomości będą połączone w jednej aplikacji, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *