W Windows 10 Mobile znajdzie się przednia kamera z funkcją śledzenia twarzy

sledzenie twarzyWraz z pojawieniem się mody na selfie producenci zaczęli większą uwagę przywiązywać do kwestii matryc przednich kamer. Twórcy Windows 10 bardzo mocno wzięli sobie do serca konieczność poprawy działania tego mechanizmu i już niedługo nowy system na smartfony zaskoczy nas funkcją śledzenia twarzy.

Narzędzie od Microsoftu wykryje twarz użytkownika, będzie ją śledziło i skupiało na niej swoją ostrość. W efekcie mimo drgania dłoni czy poruszania się przed obiektywem aparatu, uda nam się zrobić wyraźne i ostre zdjęcie przednią kamerą. Ta funkcja jest odpowiedzią na obecną modę i wygląda na to, że bardzo przypadnie do gustu fanom selfie.

Na marginesie warto również dodać, że w Windows 10 Mobile pojawi się jeszcze nowa ikona, która będzie pozwalała na włączenie aparatu i będzie lepiej dostosowana do nowego systemu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
W Windows 10 Mobile znajdzie się przednia kamera z funkcją śledzenia twarzy, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

4 thoughts on “W Windows 10 Mobile znajdzie się przednia kamera z funkcją śledzenia twarzy

 1. Miałem windowsa 10 ale lutro chciałbym pobrać na Tel Nokie Lumie Windows 10 mobile na pewno będzie coś nowego.Pozdrawiam WK.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. @ Włodek , Windows 10 Mobile ma wyjść dopiero na jesieni jako uaktualnienie systemu Windows Phone .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. W końcu, całkiem dobre zabezpieczenie np. przed niechianymi użytkownikami telefonu, no i polepsza funckę robienia zdjęć przednią kamerą, bo dotychczas to była porażka. Ciekawe czy będzie można też odblokowywac telefon na podstawie twarzy, to by było coś. 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *