[WIDEO] Cortana zademonstrowana na Windows 10 Technical Preview

Wszyscy wiemy, że popularny asystent głosowy Cortana pojawi się niebawem w najnowszym systemie Windows 10. Będzie ona funkcjonować niemalże w identyczny sposób, jak obecnie w mobilnym systemie Windows Phone 8. Główną różnicą między Cortaną dla pecetów i smartfonów będzie inny interfejs użytkownika dla urządzeń, których przekątna ekranu będzie większa niż 7 cali.

Serwis WinBeta opublikował film demonstrujący działanie Cortany na wczesnej wersji systemu Windows 10 Technical Preview. Należy zwrócić uwagę na to, że to nie jest jeszcze ostateczna wersja asystenta głosowego i niewykluczone, że koncern z Redmond naniesie w nim jeszcze parę zmian. Bardzo istotną kwestią jest to, że w styczniu Cortana zostanie dołączona do kolejnej wersji systemu Windows 10 Technical Preview.

W obecnej postaci obsługuje takie funkcje, jak np. przypomnienie, który dodatkowo umożliwia ustawienie przypomnień na podstawie różnych danych i pracuje równolegle z asystentem głosowym z mobilnej wersji okienek. Mimo wszystko jest jeszcze wiele funkcji, które nie działają prawidłowo. Wiele informacji o funkcjach Cortany można było znaleźć w plikach systemowych oraz we wpisach do Rejestru.

Źródło: WinBeta

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *