Windows 10 i Android 5.0 na jednym smartfonie Elephone

elephoneNa smartfonie firmy Elephone fabrycznie zainstalowane będą systemy Android 5.0 Lollipop oraz Windows 10. Próby takiego rozwiązania były podejmowane już kilkukrotnie przez różnych producentów, ale to właśnie Elephone doprowadził dzieło do końca.

W smartfonach, które wyprodukowano do tej pory, użytkownicy musieli korzystać z takiego oprogramowania, jakie fabrycznie dedykował producent. Co prawda były wyjątki, w których oprogramowanie można było zmienić, ale wymagało to dużej wiedzy o systemach operacyjnych.

W firmie Elephone postanowiono natomiast, że to użytkownik będzie decydował, z jakiego systemu chce korzystać. Najnowsze dziecko Elephone, smartfon wersji A, będzie posiadał 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci zewnętrznej, ośmiordzeniowy procesor i ekran o rozdzielczości 2K i wielkości 5,5 cala. Premiera nowych telefonów ma się odbyć w Hong Kongu.

Smartfony od Elephone będą miały imponujące parametry:

  • Aparat 20,7 Mp, którego producentem będzie Sony.
  • Baterię o pojemności 8100mAh.
  • 64-bitowy procesor MediaTek MT6795
  • Skaner odcisków palców.
  • Modem LTE.

Elephone w wersji A będzie pracował pod kontrola Androida 5.0 Lollipop, natomiast w wersji B będzie można wybrać między Androidem, a Windowsem 10. Jedyna dodatkowa różnica między wersją A i B będzie polegała na procesorze, wersja B wyposażona będzie w 4-rdzeniowy procesor Intel.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Windows 10 i Android 5.0 na jednym smartfonie Elephone, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *