Windows 10 Insider Preview build 10565 jest już dostępny

komunikator Windows 10Miesiąc po wydaniu poprzedniej kompilacji dla Windows 10 doczekaliśmy się już nowego builda. Windows 10 Insider Preview build 10565 to przede wszystkim kilka nowych funkcji, poprawienie dotychczasowych, ale niestety również błędy.

O wydaniu uczestnikom programu Windows Insider nowej kompilacji, poinformował na Twitterze Gabriel Aul. On też opublikował na oficjalnym blogu Windowsa obszerny artykuł, który zawiera informacje o nowej kompilacji. Wspomniane przez Aula poprawki są dość znaczące. Pierwszą z nich jest głębsza integracja Skype’a z systemem operacyjnym. Dzięki temu udoskonaleniu użytkownik za pomocą uniwersalnej aplikacji Wiadomości będzie mógł obsługiwać przez Skype’a videorozmowy, wiadomości tekstowe i rozmowy głosowe.

Poprawki w Windows 10 Insider Preview build 10565

W centrum akcji pojawiały się powiadomienia o wiadomościach z komunikatora Microsoftu. Dzięki temu będziemy mogli pisać szybkie wiadomości bez konieczności uruchamiania aplikacji. Funkcje te są na razie dostępne dla uczestników programu Windows Insider, a dla reszty użytkowników zostaną udostępnione wraz z premierą Windows 10 Mobile.

W przeglądarce Microsoft Edge dodano podgląd otwartych kart, a także możliwość synchronizowania list Do przeczytania i zakładek. Głosowa asystentka Cortana zyskała natomiast możliwość rozpoznawania pisanych odręcznie notatek, a także funkcje informowania o zbliżających się wydarzeniach, która czyta e-maile dotyczące potwierdzenia zakupu biletów. Ta funkcja pozwala na przypominanie użytkownikowi o koncercie, meczu lub seansie kinowym na dwie godziny przed jego rozpoczęciem. Dodatkowo pozwala też na zamówienie transportu poprzez usługę Uber.

Interfejs systemu zyskał nowe, wyraziste kolory w pasku tytułów okien Eksploratora Windows oraz nowy wygląd menu kontekstowego w Start. W Panelu Sterowania i Menedżerze zadań wyświetlają się natomiast nowe ikony systemowe. Usprawniony został również mechanizm aktywacji systemu operacyjnego.

Błędy Windows 10 Insider Preview build 10565

Żeby nie było zbyt pięknie, nowa kompilacja zawiera również błędy. Przede wszystkim nie działa pole wyszukiwania na pasku narzędzi w miejscach, w których nie jest obsługiwana Cortana (czyli również w naszym kraju). Aplikacja Xbox natomiast używa bardzo dużo pamięci RAM, jeżeli wykryje na komputerze zainstalowane gry wykorzystujące Win32 (te spoza Sklepu Windows).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Windows 10 Insider Preview build 10565 jest już dostępny, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *