Windows 10 – najlepszy system operacyjny dla graczy?

windows10 dla graczyTu o ówdzie mówi się już, że Windows 10 ma być idealną platformą dla graczy. Dowody na to mają zostać przedstawione na konferencji, która odbędzie się 21 stycznia, do tego czasu jednak możemy tylko domniemywać, czy aby Windows naprawdę stworzył system, który nie ma sobie równych.

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy koncern wykonał kawał dobrej roboty, konsola Xbox One, która ukazała się pod koniec roku, była strzałem w dziesiątkę, zwieńczeniem sukcesów ostatnich miesięcy ma być Windows 10. Sam szef działu Xbox – Phil Spencer wydaje się być niezwykle podekscytowany nadchodzącą premierą i zapewnia, że jeszcze na niczym nie grało się tak dobrze, jak na „dziesiątce”. Spec Xboxa stwierdził, że:

 „Wiemy, że mamy również fanów grających na PC i telefonach. To ważne, żeby zapewnić im potrzebne funkcje, wykorzystać doświadczenie zdobyte na konsolach i uczynić Windows 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy na PC”.

Słowa Spencera są dość tajemnicze, ale nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieję, że kryje się za nimi coś naprawdę odkrywczego. Mimo, że Phil Spencer swoje stanowisko objął stosunkowo niedawno, to niejednokrotnie już pokazał, że zależy mu na graczach komputerowych i ma zamiar dążyć do stworzenia im jeszcze lepszych warunków. Podgrzana została nadzieja, że jakość gry na urządzeniach przenośnych zostanie wywindowana na całkiem nowy poziom. Warto również dodać, że wraz z Windows 10 swój debiut będzie miało również nowe API graficznego DirectX 12, które będzie wspierane przez Windowsa i umożliwi niskopoziomowy dostęp do sprzętu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Windows 10 – najlepszy system operacyjny dla graczy?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *