W Windows 10 nie zabraknie również kompozycji Aero Glass

Windows 10 - Aero GlassMicrosoft po raz pierwszy zaprezentował kompozycję Windows Aero podczas prezentacji wizualnej systemu Windows Vista. Jej cechami szczególnymi był przezroczysty, szklany design wraz z subtelnymi animacjami okien oraz nowymi kolorami okien. Koncern z Redmond cytował funkcje interfejsu następująco:

  • Charakterystyczny wizualny styl interfejsu Aero łączy wygląd lekkich, przezroczystych okien z potężnymi nowymi możliwościami graficznymi. Korzystając z interfejsu Aero, można cieszyć się atrakcyjnymi wizualnie efektami, a także korzystać z lepszego dostępu do swoich programów.
  • Jedna z bardziej oczywistych wizualnie cech interfejsu Aero to obramowanie szklanego okna, pozwalające na skupienie uwagi na zawartości otwartego okna. Również zachowanie systemu Windows zostało zmienione o subtelne animacje towarzyszące minimalizowaniu, maksymalizowaniu i przesuwaniu okien, co sprawia wrażenie płynności i braku oporu.
  • Można nawet dostroić kolor i wygląd okien, menu Start i paska zadań, barwiąc przezroczyste okna. Można wybrać jeden z dostępnych kolorów lub utworzyć swój własny niestandardowy kolor za pomocą miksera kolorów.
  • Jednym z elementów interfejsu Windows Aero jest funkcja Przerzucanie okien 3W, czyli jedna z metod rozmieszczania otwartych okien w trójwymiarowym stosie, który można szybko przerzucać bez konieczności klikania paska zadań.

Posiadacze systemów Windows 8, aby móc znowu skorzystać z tego interfejsu, muszą obecnie zaopatrzyć się w narzędzie firm trzecich, takie jak np. Aero Glass for Windows 8, który przywróci obecnym oknom z powrotem szklany blask. Co więcej, ci sami producenci poinformowali o tym, że Aero Glass pojawi się także w Windows 10.

Czekacie z niecierpliwością na powrót tego interfejsu?

Źródła: Glass8.eu, Neowin

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *