Windows 10 zainstalowano już na 75 mln urządzeń!

windows 10 na 75milionach urzadzenMimo że od premiery Windows 10 minął zaledwie miesiąc, to nowy system został zainstalowany już na 75 mln urządzeń na całym świecie. W przeliczeniu na czas, jaki minął od premiery, daje to aż 1500 instalacji na sekundę i potwierdza, że udostępnienie aktualizacji za darmo było dla Microsoftu strzałem w dziesiątkę.

Z racji tego, że użytkownicy systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 mogą zaktualizować swój system za darmo, „dziesiątka” stała się już najpopularniejszym systemem, jaki do tej pory stworzył Microsoft.

Analitycy szacują, że jeżeli tempo nowych instalacji będzie się utrzymywało na dotychczasowym poziomie, to do końca przyszłego miesiąca Windows 10 będzie się znajdował już na ponad 100 mln urządzeń.

Udostępnienie nowego systemu za darmo początkowo wydawało się dziwne, ale jest to krok w kierunku nowej polityki giganta z Redmond, który teraz system oferuje nie jako produkt, lecz jako usługę i ma zamiar zarabiać na aplikacjach do niego i usługach dodatkowych. Celem Microsoftu jest uzyskanie miliarda instalacji w ciągu pierwszych trzech lat od premiery.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Windows 10 zainstalowano już na 75 mln urządzeń!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *