Windows 10 zainstalowany jest już na ponad 100 mln urządzeń

win 10 logoOd momentu premiery Windows 10, 29 lipca, system jest przez cały czas chętnie pobierany i instalowany przez użytkowników. Z uwagi na to, że użytkownicy Windows 7 i Windows 8 mogą pobierać aktualizację bez żadnych opłat, nowe oprogramowanie od Microsoftu rozeszło się dosłownie jak świeże bułeczki.

Zainteresowanie Windows 10 było od samego początku ponadprzeciętnie duże. Jak podaje Microsoft, system został zainstalowany 14 mln razy w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery. Po kilku tygodniach szacowano ilość instalacji na 50 mln, co dawało aż 4.95% rynku. Miesiąc temu ilość instalacji wynosiła już 75 mln, a obecnie jest to już ponad 100 mln.

Jeżeli system nadal będzie tak chętnie instalowany, to wszystko wskazuje na to, że stanie się prawdziwym, rynkowym potentatem. Darmowa aktualizacja okazała się najlepszym posunięciem Microsoftu od wielu lat. Docelowo gigant z Redmond planuje dostarczyć Windows 10 na 1 mld urządzeń w ciągu pierwszych 3 lat od premiery. Statystyki pokazują, że 10% tego planu zostało zrealizowane w 2 miesiące. Jeżeli dołożymy do tego jeszcze wyjście wersji mobilnej systemu, którego premiera planowana jest na 6 października, to nie ma wręcz wątpliwości, że plan uda się zrealizować w 100%.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Windows 10 zainstalowany jest już na ponad 100 mln urządzeń, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *