Windows 10 zapewni bezpłatne aktualizacje nawet przez 4 lata

win 10 4 lataJuż na początku 2015 roku Microsoft wydał oświadczenie, w którym zagwarantował użytkownikom Windows 7 i 8.1 darmową aktualizację do Windows 10. Warunek jest tylko jeden: muszą to zrobić w ciągu roku od daty premiery. Dodano również, że darmowe aktualizację nowego systemu będą obowiązywały do końca życia urządzenia. Oszacowano, że ten czas wynosi od 2 do 4 lat.

Do tej pory trudno było wywnioskować, co Microsoft miał na myśli podając „przez cały okres życia urządzenia”. Jednakże na ostatnim spotkaniu z inwestorami omówiono właśnie tę kwestię i okazało się, że żywotność każdego urządzenia szacowana jest na 2 do 4 lat. Przez taki też czas użytkownicy, którzy aktualizują swój system do Windows 10 będą otrzymywać aktualizacje z nowymi funkcjonalnościami.

Aktualizacje a rodzaj klienta

Długość trwania aktualizacji będzie różna. Microsoft będzie dzielił urządzenia nie tyle ze względu na ich typ, co na „rodzaj klienta”. Nie wiadomo jednak czy chodzi o podział na klientów prywatnych (Windows 10 Home) i biznesowych (Windows 10 Pro). Nie jest pewne również, czy po zakończonej żywotności urządzenia, system nie otrzyma już żadnych aktualizacji, czy też otrzyma tylko część z nich. Wszystkiego dowiemy się z pewnością dopiero w dniu premiery.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Windows 10 zapewni bezpłatne aktualizacje nawet przez 4 lata, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *