Windows Hello – łatwiejsze logowanie bez haseł

Windows HelloWindows 10 będzie zawierał programowy mechanizm potwierdzania tożsamości – Windows Hello. Hello będzie wykorzystywać dane biometryczne i łączyć możliwości sprzętu oraz oprogramowania, dzięki czemu umożliwi identyfikację użytkownika. Micorosoft snuje domysły na temat stworzenia narzędzia, które pozwala na zalogowanie w momencie, kiedy użytkownik dotknie lub spojrzy na urządzenie.

 Windows 10 kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowania oraz zarządzanie kontami i logowanie do systemu. Windows Hello ma wykorzystywać czytnik linii papilarnych, kamery z czujnikami podczerwieni (niewrażliwych na słabe oświetlenie i bardzo dokładnych), a także inne mechanizmy, które będą w stanie rozpoznawać ludzi. Hello będzie w stanie rozpoznawać twarz, a także skanować siatkówkę oka. Po zebraniu odpowiednich informacji, system przeanalizuje je i w razie poprawności, zaloguje użytkownika do systemu. Tym samym nie będzie już konieczne zapamiętywanie haseł, bo jedynym, działającym hasłem, będzie nasz własny organizm.

Windows Hello wydaje się być prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem, które przeniesienie nas o lata świetne do przodu w kwestii bezpieczeństwa i zarządzania urządzeniami. Celem Micorsoftu jest całkowite odejście od haseł, które nie są do końca skuteczne. Zastosowanie nowatorskiego mechanizmu przysłuży się nie tylko klientom biznesowym i państwowym, ale także indywidualnym.

Razem z Windows Hello uruchomiana ma zostać usługa Passport, dzięki której będziemy mogli logować się do komputera przy użyciu smartfonów i smartwatchów. Zmiany, jakie pojawią się dzięki Hello, odczuwalne będą jedynie dla posiadaczy nowych komputerów, starszy sprzęt nie skorzysta z udogodnień.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Windows Hello – łatwiejsze logowanie bez haseł, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *