Nie tylko w Windows Phone można korzystać z Centrum akcji – w Windows 10 również

Windows 10 - Centrum akcjiPonad miesiąc temu pojawił się film w Internecie, pokazujący działanie Centrum akcji, znanego nam z komórkowej wersji systemu – Windows Phone (dla przypomnienia zamieszczamy film na końcu wpisu). Jak widać, Centrum akcji może być otwarty z poziomu ikonki w zasobniku systemowym.

Różnica, jaką można od razu dostrzec między tą wersją a wersją z mobilnych okienek jest to, że na Windows 10 moduł ten nie zasłania całego ekranu, lecz zajmuje tylko niewielką część rogu ekranu. Oczywistym jest tu także fakt, że znajdziemy w nim zarówno powiadomienia systemowe, jak i te od aplikacji, a także są one pogrupowane w oparciu o aplikacje. Co więcej, można każdy z nich wyczyścić osobno bądź wszystkie naraz.

Jednakże w Windows 10 Technical Preview, który jest dostępny od końca września, Centrum akcji nie zostało przez Microsoft uaktywnione. Osoby zainteresowane mogą włączyć sobie taką możliwość na własną odpowiedzialność poprzez kliknięcie w ten link i pobranie odpowiedniego pliku .exe . Aplikację należy uruchomić z poziomu Windows 10 Technical Preview i Centrum akcji będzie od tej chwili dostępne. Koncern z Redmond oficjalnie uruchomi tę funkcję w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: Neowin

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *