Znalazłeś błąd w Windows 10? Możesz dostać nawet 100k dolarów!

microsoft-logoMicrosoft stawia na bezpieczeństwo, dlatego postanowił zwiększyć nagrodę w ramach programu Bug Bounty, w zamian za zgłoszenie błędów w Windows 10. Za znalezienie bardzo poważnej dziury można dostać sporo pieniędzy.

Podobny program wynagrodzeń prowadzi bardzo wiele firm z branży IT, nie od dziś wiadomo, że programiści i hakerzy „przetrzepią” system na wskroś a to idealna okazja, żeby znależć niedoróbki osób, które go pisały. Microsoft oferuje aż 100 tysięcy dolarów za te największe, a z racji tego, że system jest wciąż nowy, a miejsc w którzych można szukać nei brakuje, to z pewnością skusi to wiele osób.

Microsoft oferuje obecnie trzy tego typu programy. Online Services Bug Bounty, w ramach którego można zgłaszać błędy znalezione w usługach sieciowych i serwerowych firmy, głównie jeśli chodzi o Office 365 czy Microsoft Azure. Mimo, że minimalna nagroda za przyjęte zgłoszenie wynosi „tylko” 500 dolarów, maksymalna to już 15 tysięcy dolarów. Z kolei drugi program nazywa się Mitigation Bypass Bounty i dotyczy błędów pozwalających ominąć zabezpieczenia systemu operacyjnego. Za informacje błędy zgłaszane w ramach tego programu Microsoft jest skłonny zprzelać na konto szczęśliwca nawet 100 tysięcy dolarów.

Taka sama jest przewidziana w przypadku zgłoszeń w programie Bounty for Defense, który również związany jest z zabezpieczeniami systemu operacyjnego. Jednak w tym wypadku kwota została ostatnio podwojona, ponieważ jeszcze niedawno wynosiła maksymalnie 50 tysięcy dolarów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Znalazłeś błąd w Windows 10? Możesz dostać nawet 100k dolarów!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *