Znamy datę premiery i ceny Windows 10!

win10cenyPierwsze informacje dotyczące premiery Windows 10 pojawiły się na stronie amerykańskiego sklepu Newegg. Jednakże Microsoft dość szybko zdementował te plotki i przedstawił właściwą datę premiery systemu. Będzie ona miała miejsce miesiąc wcześniej, niż wynikało to z informacji podanych przez Newegg. Windows 10 wchodzi oficjalnie do użytku 29 lipca.

Od tego właśnie dnia system będzie dostępny w 190 krajach, jako bezpłatna aktualizacja dla wersji Windows 7 i 8.1. Z nowego systemu będzie można korzystać przez rok, a gigant z Redmont zapewni wsparcie techniczne i darmowe aktualizacje, za które użytkownicy indywidualni nie będą musieli płacić.

Ceny Windows 10

ceny

W informacjach zamieszczonych na stronie sklepu Newegg czytamy, że Windows 10 Home (wersja OEM) będzie kosztował 109 dolarów, natomiast Windows 10 Professional to wydatek rzędu 149 dolarów. Ceny są więc porównywalne do tych, jakie obecnie obowiązują dla systemu Windows 8.1.

Jako ciekawostkę można podać również minimalne wymagania dla Windows 10, jakie zaprezentowane zostały przez Newegg.

• RAM: 1BG (wersja 32-bitowa) i 2 GB (wersja 64-bitowa).
• Procesor: Minimum 1 GHz.
• Minimum 16 GB wolnego miejsca na dysku.
• Konto w usługach Microsoftu i dostęp do Internetu.
• Karta graficzna, która obsługuje Microsoft DirectX 9 i sterownik WDDM.

To, że premiera zbliża się wielkimi krokami, było do przewidzenia. Użytkownicy Windows otrzymują już powiadomienia o tym, że nowy system będzie niedługo dostępny i istnieje możliwość zapisania się na newsletter. Ci, którzy się na niego zapiszą, dostaną powiadomienie o dostępności, kiedy tylko „dziesiątka” trafi na serwery Windows Update.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Znamy datę premiery i ceny Windows 10!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *