Gdzie zakupić łopatkowe dłuto Bosch w szczególnie dobrej cenie?

Bosch dłuto to narzędzie, które było popularne już ponad 1000 lat temu. Poprzez ten moment ewaluowało do kształtu jaki ma dziś. Łopatkowe dłuto Bosch jest to nieodzowny element wyposażenia każdej pracowni stolarskiej. Służy nie tylko do ręcznej obróbki drewna, ale także kamienia. Wykorzystuje się ich przy kształtowaniu bryły obrabianego materiału czy profilu połączenia, do cięcia wczepów, wpustów narożnych i zagłębień. Bosch dłuto łopatkowe umożliwia nam możliwość tworzenia w drewnie, bez jakiego ten proces były po prostu niemożliwy.
Bosch dłuto na co zwrócić uwagę przy zakupie? Uchwyt z jakiego materiału jest przygotowana. Przeważnie używa się do tego drewno bukowe, jednak coraz częściej możemy spotkać rączki wykonane z tworzywa sztucznego. Pamiętajmy, że łopatkowe dłuto Bosch będzie długo w naszej dłoni, więc jego trzymanie powinno być funkcjonalne. Twardość stali to drugi czynnik, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Bosch dłuto łopatkowe ma twardość powyżej 60 HRC. Tego typu dłuta kształtują się do podstawowych prac. Długość ostra powinna być przystosowana do prac, aby zapewnić nam najodpowiedniejszą wydajność. Bosch dłuto które możemy poznać typy:

  • Łopatkowe dłuto Bosch z fazowaniem bocznym – jest to niewątpliwie najpopularniejszy model dłuta, które ma całkiem powszechne zastosowanie. Przede wszystkim sprawdza się podczas drobnych prac stolarskich – zarówno w przydomowym garażu, jak i w warsztacie.
  • Bosch dłuto łopatkowe z fazowaniem zbieżnym – ten model dłuta jest stosowany podczas prac z drzewem, a wyprofilowana faza boczna sprawia, że można nim operować choćby w trudno widocznych miejscach.
  • Bosch dłuto bez fazowania – przekrój prostokątny wzmacnia dłuto także pozwoli na szersze zastosowanie. Dedykowane do obróbki zgrubnej, oczyszczania gniazd itp.
  • Łopatkowe dłuto Bosch skośne – jest to model stosowany przede wszystkim do prac wykończeniowych w drewnie. Ze względu na kształt idealnie sprawdza się przy pracy w narożnikach.
  • Bosch dłuto łopatkowe kątowe – służy do oczyszczania narożników.
  • Łopatkowe dłuto Bosch gniazdowe – idealne do ogromnych dłutowań. Doskonale radzi sobie z drążeniem otworów.
  • Bosch dłuto krótkie – jest niesłychanie dokładne, a przy tym wygodne. Bardzo doskonale radzi sobie podczas tworzenia detali oraz przy pracach wykończeniowych. Dzięki krótkiej rączce działanie nim zapewnia wielki stopień ochrony.
  • Bosch dłuto łopatkowe długie – ten rodzaj urządzenia będzie właściwym wyborem do prac w trudno widocznych miejscach. Dłuta długie zazwyczaj są wyprofilowane tak, by klinga była wyjątkowo cienka. Dzięki temu można znacznie szybko usuwać nawet bardzo cienkie warstwy drewna.
  • Łopatkowe dłuto Bosch żłobak – wykorzystywane jest do wytwarzania żłobień. Sprawdzi się zarówno podczas prac lekkich, jak i ciężkich.

Wybór właściwego dłuta zależy więc do których funkcji go potrzebujemy. Powinniśmy zawsze zapoznać się z uwagami klientów przed zakupem.