Jak wyselekcjonować akumulator li-ion Bosch w właściwym markecie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowoczesnej metodzie, która pozwoliła stworzenie nowej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to prawdopodobnie najwyższa pora dla odstawienia narzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich podstawowa zaleta to duża siła i szybkość ładowania. Jeśli chcemy pracować dość długo winniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na dodatkowym działamy. Jeśli nie znamy jaki model konkretnie zakupić, by mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch winniśmy zakupić taki sam jak mamy lub spytać producenta który będzie pasował do naszego typu. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent wybierze nam dobry akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie nabywany, gdyż maj 4 zasadnicze atuty:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie mały stopnień samorozładowania
  • długim etapie żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w dowolnej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego typu kumuluje więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Niezwykle kluczowym aspektem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%.

Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej popularne. Były one przystosowane do pracy przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je stosować tam gdzie trudno jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu zajmują bardzo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin pracy bez przerwy.

Wybór tak naprawdę nie jest łatwy. Różnią się one również siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe sile natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, który jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Jednak wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on niewątpliwie spory, warto spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno dobierze adekwatny styl do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.